Google hizmetleri güvenli mi?

• Konuyu başlatan 60993
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 4B

60993

Hectopat
Makaleler
2
Öncelikle herkese mutlu yıllar. "Google'ın reklam için veri toplaması" gibi birkaç olayı az çok bilirsiniz. Benim sorum Google sizce güvenli mi bu tür olaylardan dolayı Google hizmetlerini kullanmayı bırakmayı düşündünüz mü?

Ek olarak şu yazıyı da eklemek istiyorum. Google Servislerine Alternatif Ürünler - Technopat
Ayrıca @Murat5038 sizin de görüşlerinizi merak ediyorum.

Güvenmek farklı, gizlilik farklı. Diyelim Chrome'dan alışveriş yaptınız, kredi kartınız patlamaz ancak gizlilik olayı farklı işte. Kesinlikle gizlilik konusunda güvenilmemeli. Tekel işte, sıkıntı orada. Mesela YouTube alternatifi yok yani, bayağı yok.

Google yerine DuckDuckGo, Chrome yerine Brave, Vivaldi veya Firefox, Android cihaz yerine iOS cihaz alabilirsiniz.

Güvenmek farklı, gizlilik farklı. Diyelim Chrome'dan alışveriş yaptınız, kredi kartınız patlamaz ancak gizlilik olayı farklı işte. Kesinlikle gizlilik konusunda güvenilmemeli. Tekel işte, sıkıntı orada. Mesela YouTube alternatifi yok yani, bayağı yok.

Google yerine DuckDuckGo, Chrome yerine Brave, Vivaldi veya Firefox, Android cihaz yerine iOS cihaz alabilirsiniz.
iOS'da aynı olayın farklı rengi. Bu sefer de Apple izliyor.

Şu an Google arama motoru yerine Duck Duck Go kullanıyorum. Chrome yerine ise bilgisayarda Firefox mobilde ise Duck Duck Go kullanıyorum. Tabi ki reklamların bize göre ayarlanmasının kaynağı belli. Fakat bence daha güvenli hizmetlere geçmek daha mantıklı ama güvenli veya güvenilir dediğimiz hizmetler de ne kadar güvenli ?

Ayrıca @Murat5038 sizin de görüşlerinizi merak ediyorum.
Güvenlik açısından tabi güvenli diyemeyiz. Gizlilik ile legal olarak servislerini kullanmak için zorunlu kılmaktadır.
Alternatiflerini kullansanız da çok değişen bir şey olmayacağı için en azından neleri topladığını açıklıyorlar :)
Buna dayanarak kullanılacak servisleri dikkatli seçip özel bilgilerinizi girmemeye çalışın mümkün oldukça.

Yeni konular

Geri
Yukarı