Google Play'e Ziraat kartı eklemek güvenlik sorunu oluşturur mu?

harunEr

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Ben internet alışverişlerimi İninal ile yapıyorum fakat 2750₺ kullanım limiti var. Limit sınırını kaldırmak için kimlik ön yüz fotoğrafını istiyor ben de pek güvenmiyorum. Google Play'a Ziraat banka kartımı eklesem yine internetten alışveriş yapabilir miyim? Herhangi bir sıkıntı sorun oluşur mu güvenlik açısından? Play Store 3. taraflarla kart bilgilerini paylaşıyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
1-ininal'a neden güvenmiyorsun, yılların firması ?
2- ziraat 'in sanalını ekleyebilirsin. her zaman sanal kullan.
3-hiçbir firma kart bilgilerini paylaşmaz kimseyle.

Merhaba arkadaşlar. Ben internet alışverişlerimi İninal ile yapıyorum fakat 2750₺ kullanım limiti var. Limit sınırını kaldırmak için kimlik ön yüz fotoğrafını istiyor ben de pek güvenmiyorum. Google Play'a Ziraat banka kartımı eklesem yine internetten alışveriş yapabilir miyim? Herhangi bir sıkıntı sorun oluşur mu güvenlik açısından? Play Store 3. taraflarla kart bilgilerini paylaşıyor mu?
Normalde İninal güvenilirdir ki olmak da zorunda çünkü BDDK denetimine tabi. Bunun dışında yine güvenmiyorsanız Ziraat uygulaması üzerinden banka kartınıza bağlı sanal kart oluşturabilirsiniz

1-ininal'a neden güvenmiyorsun, yılların firması?
2- Ziraat'in sanalını ekleyebilirsin. Her zaman sanal kullan.
3-hiçbir firma kart bilgilerini paylaşmaz kimseyle.

Normalde ininal güvenilirdir ki olmak da zorunda çünkü BDDK denetimine tabii. Bunun dışında yine güvenmiyorsanız ziraat uygulaması üzerinden banka kartınıza bağlı sanal kart oluşturabilirsiniz.

Sanal kart nasıl oluşturuyoruz arkadaşlar ve onda da böyle limitler var mı? Kargo ile fiziksel kart geliyor mu? İnternetten hemen oluşturup kullanmaya başlayabilir miyim?

Öncelikle merhaba,
İninal gibi popüler ön odemeli kart firmaları zaten BDDK tarafından denetleniyor. Diğer arkadaşların dediği gibi sanal kart kullanabilirsiniz. Ben ek olarak şunu söylemek istiyorum ininal yerine Papara kullanmanız daha iyidir, kullanım ücreti yok, ilk kez alacaklara özel kart için herhangi bir ödeme yok, hem kişiye özel IBAN da geldi. Kısaca ininal yerine Papara kullanmanız daha iyi olacaktır.

Sanal kart nasıl oluşturuyoruz arkadaşlar ve onda da böyle limitler var mı? Kargo ile fiziksel kart geliyor mu? İnternetten hemen oluşturup kullanmaya başlayabilir miyim?

Öncelikle merhaba,
İninal gibi popüler ön odemeli kart firmaları zaten BDDK tarafından denetleniyor. Diğer arkadaşların dediği gibi sanal kart kullanabilirsiniz. Ben ek olarak şunu söylemek istiyorum ininal yerine Papara kullanmanız daha iyidir, kullanım ücreti yok, ilk kez alacaklara özel kart için herhangi bir ödeme yok, hem kişiye özel IBAN da geldi. Kısaca ininal yerine Papara kullanmanız daha iyi olacaktır.
ininal aylık kart ücreti de kesiyor sanırım 2 tl . gereksiz yani.

helal olsun kardeş.

Geri
Yukarı