Google ve WhatsApp galerideki fotoğraflara erişebilir mi?

xeyro65

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Birkaç gün önce FLO mağazasından bir ayakkabının fotoğrafını çektim, babama WhatsApp üzerinden yolladım. Aradan geçen 1-2 günün ardından ayakkabının aynısını defalarca telefonda farklı uygulamalar üzerinden reklamlarını gördüm. Aynı marka, model, renk ve hatta aynı numara ayakkabı. Reklamlardan birine az önce tıkladığımda da beni Flo'nun web sitesine yönlendirdi. Ayakkabıyı daha önce hiçbir şekilde Google'dan aratmadım veya telefon üzerinden daha önce hiç ayakkabı alışverişi yapmadım daha doğrusu hiç ayakkabılara bakmadım. Şimdi galerime erişebiliyor mu Google veya WhatsApp?

iOS 16 ya geçtiğimden beri WhatsApp Instagram vb uygulamalara girerken telefon whatapp fotoğraflarınıza erişsinmi diye izin istiyor tüm fotoğraflarıma izin ver diyebiliyorsun ya da yalnızca belirli fotograflar deyip hangi fotoğraflara erişebileceğini sen kendin elle seçiyorsun sizde tüm fotoğraflara erişim izni açıksa görüyor olmaları muhtemel diye düşünüyorum ama emin değilim.

Son düzenleme:
Whatsapp, kiminle ne zaman hangi sıklıkta iletişim halinde olduğunuz bilgisini depolayabiliyor ve bu bilgileri paylaşabiliyor.

Sözleşmede daha resmi bir dille belirtiyor.

Fotoğraflara erişebilen uygulamaları nereden görüntüleyebilirim?

Android için ayarları açın uygulamalara girin izinlerini kontrol etmek istediğiniz uygulamayı açın izinler kısmına tıklayın orada verdiğiniz izinleri görebilir iptal edebilirsiniz
iPhone için ayarlara girin aşağıya kaydırın uygulamayı bulun tıklayın uygulamanın adı erişebilsin …. Fotograflar kısmına gelin seçili fotograflar tüm fotograflar ya da hiçbiri seçeneklerinden birini işaretleyin.

Geri
Yukarı