GoW vs RDR2

Kesinlikle RDR2. Şöyle ki GoW veya başka bir yapıtla kıyaslanabilecek bir oyun değil. 7.1 kulaklıkla birlikte iki dağın arasında winchester silahlarla ateş edince aldığınız o ses efekti veya ses yankıları gibi olaylar..
Bu konumu okuyabilirsiniz.

Bitirince daha detaylı bir paylaşım yapacağım Witcher 3 DLC'si gibi deme sebebim belli. Witcher 3 yan görevleri ana görev gibi çünkü. God of War yan görevleri o kadar sıkıcı ki. Tabii ki bu öznel bir şey ama çeşitlilik ortada. O öznel değil. RDR 2 konusunda da öyle. Oyuncuların verdikleri puanlar ise PS'den kaynaklanıyor. PS özel oyunu olduğu için tabii ki PS oyuncularının hepsi GoW'a tam not verecek. Özel bir oyun çünkü. Bu basit bir gerçek. Ama dediğin gibi RDR 2 bir başyapıt bu sonucu algılayamamam normal. GoW benim için asla başyapıt seviyesinde olmayacak gibi ama bitirdikten sonra daha net konuşurum.

Oyuncular bilgisiyardada GoW'dan düşük verdi RDR 2'ye? Bunun PS özel oyun olmasıyla bir alakası yok. Oyun kötüyse kötü verirler, TLOU 2'de bir özel oyun fakat oyuncular bayağı gömdü oyunu? Şu an metacritic puanı ne kadar iyi olsa da oyuncu puanları yerlerde. The Order'da buna bir örnek. O da özel oyun ama onunda yerlerde. Ha bu RDR 2'yi kötü yapar mı? Asla. Ya da senin GoW'ı kötülemen GoW'ı kötü yapar mı? Asla. Ha Witcher konusuna gelecek olursak bence Witcher ana görevleriyle öne çıkan bir oyun değil yan görevleriyle çıkan bir oyun. Yan görevleri ana görev gibi olsa da ana görevleride yan görev gibi. Benim de Witcher'ı sıkılıp salma sebeplerimden biride buydu, oyun çok uzun bir oyun ama ben 33 saat gömdüm oyuna, bir sürüde yan görev yaptım. Yan görevleri ana görevlerinden kat kat daha güzel oyunun.
Kesinlikle RDR2. Şöyle ki GoW veya başka bir yapıtla kıyaslanabilecek bir oyun değil. 7.1 kulaklıkla birlikte iki dağın arasında winchester silahlarla ateş edince aldığınız o ses efekti veya ses yankıları gibi olaylar..
Bu konumu okuyabilirsiniz.
7.1 Kulaklığın olayı o zaten? Oyunda tonla şey varken verdiğin örnek saçma.

Oyuncular bilgisiyardada GoW'dan düşük verdi RDR 2'ye? Bunun PS özel oyun olmasıyla bir alakası yok. Oyun kötüyse kötü verirler, TLOU 2'de bir özel oyun fakat oyuncular bayağı gömdü oyunu? Şu an metacritic puanı ne kadar iyi olsa da oyuncu puanları yerlerde. The Order'da buna bir örnek. O da özel oyun ama onunda yerlerde. Ha bu RDR 2'yi kötü yapar mı? Asla. Ya da senin GoW'ı kötülemen GoW'ı kötü yapar mı? Asla. Ha Witcher konusuna gelecek olursak bence Witcher ana görevleriyle öne çıkan bir oyun değil yan görevleriyle çıkan bir oyun. Yan görevleri ana görev gibi olsa da ana görevleride yan görev gibi. Benim de Witcher'ı sıkılıp salma sebeplerimden biride buydu, oyun çok uzun bir oyun ama ben 33 saat gömdüm oyuna, bir sürüde yan görev yaptım. Yan görevleri ana görevlerinden kat kat daha güzel oyunun.

33 saatte Witcher'ı özümlemiş olma şansın yokki bu imkansız. Ben GoW anlamak için bitirmem gerek ama senin Witcher'ı anlamak için en az 70 saat oynaman gerek. Ayrıca ana görevleri yan görev gibi demek yanlış bir tabir. Yan görevleri ana görev gibi olduğu için böyle hissettiriyor muhtemelen sana da. Dediğimiz gibi zevkler değişir. God Of War'ı RDR 2 ve Witcher 3 dahil tüm zamanlardaki bütün oyunlardan daha üstün tutan biri ile God of War'u konuşmak isterim.

33 saatte Witcher'ı özümlemiş olma şansın yok ki bu imkansız. Ben GoW anlamak için bitirmem gerek ama senin Witcher'ı anlamak için en az 70 saat oynaman gerek. Ayrıca ana görevleri yan görev gibi demek yanlış bir tabir. Yan görevleri ana görev gibi olduğu için böyle hissettiriyor muhtemelen sana da. Dediğimiz gibi zevkler değişir. God of War'ı RDR 2 ve Witcher 3 dahil tüm zamanlardaki bütün oyunlardan daha üstün tutan biri ile God of War'u konuşmak isterim.

İki lafıma bakıp nasıl GoW'ı bütün oyunlardan üstün tuttuğumu söylersin anlamıyorum. Hem şu Witcher nereden çıktı? Kimse kusura bakmasın ama Witcher GoW ve RDR 2 ile kıyaslanamaz bile. Seviyelerinde bir oyun değil. Benim yorumda demek istediğim zaten ana görevlerin yan görev gibi özenle yapılması, ana görevlerinde yan görev gibi özensiz yapılmasıydı. Witcher'ı farklı yapan şey bu zaten. 33 saatte bitirmiş kadar olmasamda çoğu şeyide gördüğümü düşünüyorum. Ana görevin sıkıcılığını fark etmem için 70 saat oynamama gerek yok herhalde? Bir insan bırak 33 saatti 15 saatte bile anlar oyunun ana görevleri sıkıcı mı değil mi? Witcher'ın yan görevleri çok iyi ona laf yok, ama ana görevleri konusunda aynı şeyi düşünmüyorum. Bu da son Witcher konuşması olsun konu Witcher değil çünkü. Benim kendi görüşümce Witcher'ın ana görevleri yan görevleri kadar sürükleyici değil, yan görevlere gösterilen özen ana görevlere gösterilmemiş.

Aynen kardeşim Cyberpunk'ta da aynı efekt kalitesi, ses yansıması veya yoldan geçerken önünden geçen tarla faresinin bile ince taş sesinin oyuncuya iletilmesi hadi onu geçtim. Yankı içeren bölgelerde sadece silahlar değil öldürdüğün, korkuttuğun adamın bile sesi yankılanıyor gelmişsin 7.1'in olayı o diyorsun. 😂😂😂😂😂

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen kardeşim Cyberpunk'ta da aynı efekt kalitesi, ses yansıması veya yoldan geçerken önünden geçen tarla faresinin bile ince taş sesinin oyuncuya iletilmesi hadi onu geçtim. Yankı içeren bölgelerde sadece silahlar değil öldürdüğün, korkuttuğun adamın bile sesi yankılanıyor gelmişsin 7.1'in olayı o diyorsun. 😂😂😂😂😂

7.1'in olayı etrafdaki sesleri sana en güzel olabildiği şekilde duyurmak zaten. Yani şöyle düşün normaldede aslında silah sesi yankılanıyor ama 7.1 kulaklığın olmadığı için sana o etkileyici gelmiyor. 7.1 kulaklığı anlatmama gerek var mı bilmiyorum ama 7.1 kulaklıklarda eğer ses oyunda sağdan geliyorsa kulaklıktada sağdan gelir. RDR 2'de silah sesi yankılandığında artık nereden yankılanıyorsa sende oradan duyarsın. Bu yüzden daha çok etkileyici olur. Cp örneğide çok saçma bu arada RDR ile kıyaslanacak bir oyun değil. Oyunda tonla şey varken gelipte ses efekti örneği veriyorsun. Bu RDR 2'ye bir hakaret.

7.1'in olayı etrafdaki sesleri sana en güzel olabildiği şekilde duyurmak zaten. Yani şöyle düşün normaldede aslında silah sesi yankılanıyor ama 7.1 kulaklığın olmadığı için sana o etkileyici gelmiyor. 7.1 kulaklığı anlatmama gerek var mı bilmiyorum ama 7.1 kulaklıklarda eğer ses oyunda sağdan geliyorsa kulaklıktada sağdan gelir. RDR 2'de silah sesi yankılandığında artık nereden yankılanıyorsa sende oradan duyarsın. Bu yüzden daha çok etkileyici olur. Cp örneğide çok saçma bu arada RDR ile kıyaslanacak bir oyun değil. Oyunda tonla şey varken gelipte ses efekti örneği veriyorsun. Bu RDR 2'ye bir hakaret.

Kardeş bak sen gibi insanlarla karşılaştıkça üsluptan hakaretten sürekli uyarı alıyorum. Anlamak istemiyorsun, kabul etmek istemiyorsun. 7.1 desteği diğer oyunlarda da var RDR ekibi işini kaliteli yaptığı için en mükemmeli onlarda. Hangi oyun RDR ile kıyaslanabilir merak ettim? Söyle bir onu kıyaslayalım.

Kardeş bak sen gibi insanlarla karşılaştıkça üsluptan hakaretten sürekli uyarı alıyorum. Anlamak istemiyorsun, kabul etmek istemiyorsun. 7.1 desteği diğer oyunlarda da var RDR ekibi işini kaliteli yaptığı için en mükemmeli onlarda. Hangi oyun RDR ile kıyaslanabilir merak ettim? Söyle bir onu kıyaslayalım.

Şu an gerçekçilik konusunda kıyaslanabilecek bir oyun yok RDR ile. Sana diyorum ki RDR 2'nin birçok harika yönü varken gelip de 7.1 diyorsun, verdiğin örnek saçma. 7.1'i bu kadar güzel kullanıyor diye dünyanın en iyisi ilan edecek halimiz yok. Ayrıca Berat, sen kimsin bana hakaret edeceksin? Boş konuşmayı bırak da konumuza bak. Kardeşli falan da konuşma, komik oluyorsun.

Hem RDR 2'yi hem de God of War'ı bitirmiş biri olarak şunu söyleyeyim, RDR 2 hikaye olarak iyi GoW ise ortalama, RDR 2 açık dünya olarak kıyaslanamaz düzeyde GoW ise iyi, RDR'2 çatışmaların tatmin ediciliği olarak iyi GoW ise kıyaslanamayacak kadar iyi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı