GPON cihazı ne işe yarar?

@EkmekArasiHDD Hack işlerinden anlayan birinin olup olmaması durumu etkilemez. :D
Fabrika vb açık alanda çekilen fiberlerin tamamı yer altından çekiliyor zaten böyle olmak zorunda kablo ile ilgili yönetmeliği bilmiyorum açıkçası ancak birçok sorun doğurur kablolar belirlenen kablo kanalından çekilmesi gerekir hem fiziksel güvenlik hem bakım için.
Köy bölgelerinde nasıl olur bilmiyorum ancak şehirler arası hatlarda karayolları kullanıyor şehir içinde ise ayrı hat yoksa kanalizasyondan su giderlerinden bu fiber hatlar çekiliyor.

@EkmekArasiHDD Hack işlerinden anlayan birinin olup olmaması durumu etkilemez. :D
Fabrika vb açık alanda çekilen fiberlerin tamamı yer altından çekiliyor zaten böyle olmak zorunda kablo ile ilgili yönetmeliği bilmiyorum açıkçası ancak birçok sorun doğurur kablolar belirlenen kablo kanalından çekilmesi gerekir hem fiziksel güvenlik hem bakım için.
Köy bölgelerinde nasıl olur bilmiyorum ancak şehirler arası hatlarda karayolları kullanıyor şehir içinde ise ayrı hat yoksa kanalizasyondan su giderlerinden bu fiber hatlar çekiliyor.
Köy alanlarında kanalizasyon yok. Bu sebepten ötürü havadan dağıtılıyor kablolar. Sadece fiber kablo mahalle merkezinde dolaba kadar boruyla çekilmiş. Gerisi direklerden dağıtılıyor bakır kablolar. Ki bulunduğum bölge öyle dümdüz falan da değil. Yamalar falan var. Direklerden dağıtılması daha sağlıklı. Zaten öyle yoğun bir yer olmadığından bilmiyorum sorun yaratmayacak gibi geliyor. Yine de bakalım. TürkNet'in buraya altyapı getirmesi 10 yılı bulur bence.

Siz büyük ihtimalle ont den bahsediyorsunuz.,
Bi sayfadan alıntı yaptım aşağıdadır, eğer bundan bahsetmiyorsanız ben anlayamadım .

ONT cihazı olmadan internete erişemezsiniz. İllaki ONT cihazı veya ONT içerikli bir modem(olup olmadığını bilmiyorum) ve bir Router'a ihtiyacınız var.

Eki Görüntüle 1327579
ont destekli huawei nin modemi var ,bende ondan arıyorum ama çok zor türkiyede bulması sadece superonline internet kullandığın zaman ücretsiz veriyor geri almak üzere(şu an kuzenim kullanıyor anlattığım modemi.)

Yeni konular

Geri
Yukarı