Çözüldü GPU stress testinde normal iken oyunlarda kullanılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mucahittursun61

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Teknisyen
Arkadaşlar merhaba, kullandığım sistemi formatladım. Anakart ekran kartı vb tüm bileşenleri söküp temizlik yaptım. Lakin formattan sonra bilgisayarı stress testine soktuğumda hem işlemci kullanımı hem GPU kullanımı hem de RAM kısmında hiçbir problem gözükmüyor. Lakin oyunlara giriş yaptığım anda, GPU kullanımı %0- %7 arasında değişiyor. (ekte görselde fotoğraf mevcuttur)GPU kullanılmadığı gibi oyunlar da yükleme ekranlarından öteye geçmiyor. BIOS güncelledim. Tekrar yeni bir ISO dosyası ile format attım. Sürücü güncellemelerini tam yaptım. Sorun hakkında bir fikriniz mevcut mudur?

Dosya Ekleri

• Oyuna girdiğinde.jpg
    Oyuna girdiğinde.jpg
    38,1 KB · Görüntüleme: 45
Orası değil. Sensörler kısmında Limit sebepleri olacak. O kategoriye gideceksiniz. Orayı bulduktan sonra arkaya atın ve oyuna falan girin. Oyundan çıkınca da bana oranın son halini atın.
Bahsettiğiniz gibi Limit sebepleri diye bir kısım bulamadım kastettiğiniz yer burası olabilir mi ?

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    277,8 KB · Görüntüleme: 16
Hocam 20 dakikalık oyun sornasında program içerisinde tümüne ss aldım çünkü bulamadım :)

1.jpg en son sırayı 4.jpg ise listenin başını ifade etmektedir.

Not : İşlemci kullanımım %0-%7-8 arasında gidip gelmektedir. Aynı işlemci ve ekran kartına sahip test videolarını izlediğimde ise bu kullanım %30-40 arasında giidp gelmektedir.

İkinci Not : Oyunda Çekirdekleri ve threadleri izlediğim zaman yalnızca 5. çekirdeğin kullanımı %90 lara inip çıkıyor diğer çekirdekler %0-7 arasında değişiyor.

Hocam 20 dakikalık oyun sornasında program içerisinde tümüne ss aldım çünkü bulamadım :)

Not : İşlemci kullanımım %0-%7-8 arasında gidip gelmektedir. Aynı işlemci ve ekran kartına sahip test videolarını izlediğimde ise bu kullanım %30-40 arasında giidp gelmektedir.

İkinci Not : Oyunda Çekirdekleri ve threadleri izlediğim zaman yalnızca 5. çekirdeğin kullanımı %90 lara inip çıkıyor diğer çekirdekler %0-7 arasında değişiyor.
@erengore yanlış mı oldu hocam 🥺

ÖNEMLİ GÜNCELLEME:
Tüm parçaları (RGB kontrolcü ve bağlantıları dahil) söküp tekrardan taktım sıkıntı düzeldi.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    229,5 KB · Görüntüleme: 15
  • 2.jpg
    2.jpg
    428 KB · Görüntüleme: 9
  • 3.jpg
    3.jpg
    452,4 KB · Görüntüleme: 14
  • 4.jpg
    4.jpg
    470,1 KB · Görüntüleme: 16
  • Cpu usage.png
    Cpu usage.png
    496,7 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

@erengore yanlış mı oldu hocam 🥺

ÖNEMLİ GÜNCELLEME:
Tüm parçaları (RGB kontrolcü ve bağlantıları dahil) söküp tekrardan taktım sıkıntı düzeldi.
Çözüldü işaretlerseniz iyi olur bu arada. Konu yeni önüme düştü.

Yeni konular

Geri
Yukarı