GPU ve işlemci kullanımı boşta çok kullanılıyor

Musa Özkoç

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarı yeni aldım ilk başlarda böyle bir problem var mıydı zerre bakmadım ama projem için gerekli olan videoları almak için flash bellek taktım ondan virüs bulaşmış olmalı. Valorant'a girdiğim zaman GPU %100/70C° gibi değerler veriyordu CPU'da %80/4.23 GHz gibi rakamları görüyordu USB ile format attım atarken SSD'yi biçimlendirdim öyle Windows'u kurdum. Bugün oyunları kurdum Valorant'ta GPU %58/35C° gibi değerler veriyor işlemci %25/3.27 GHz gibi rakmalar veriyor. LoL'de GPU %11-35/27C° gibi rakamlar CPU %22-34/3.56 GHz gibi rakamalar veriyor. Değerler kullandığım parçalara göre fazla virüsün silinmediğini düşünüyorum ya da parçalarda fabrika hatası olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Format atmamış olsaydın miner virüsü kapmış olabilirsin derdim ama sonuçta format atmışsın içinin rahat olması için Malwarebytes ve Kaspersky ile tam tarama yap. Sıcaklık konusunda da malum havalar sıcak kasa düzgün hava almayan yerdeyse normaldir.

Format atmamış olsaydın miner virüsü kapmış olabilirsin derdim ama sonuçta format atmışsın içinin rahat olması için Malwarebytes ve Kaspersky ile tam tarama yap. Sıcaklık konusunda da malum havalar sıcak kasa düzgün hava almayan yerdeyse normaldir.

Malwarebytes'ten tarama yaptım Kaspersky ile de yaparım dedim gibi kasanın yeri pek iyi değil egzoz fanın olduğu yer kapalı gibi teşekkür ederim.
Intel i5 10400F
MSI H510 A PRO
16 GB RAM DDR4
RTX 2060 6 GB 192 BİT
500 GB M2 SSD

Yeni konular

Geri
Yukarı