Grafik Tasarım okursan işsiz kalırsın

Johnny Gat

Decapat
Grafik tasarım okumak istiyorum fakat kime anlatsam işsiz kalırsın, para yok, üçkağıtçı mesleği tarzında şeyler duyuyorum. Sizce okursam garanti işsiz mi olurum? Artık meslekten bile saymıyorlar ilkokul mezunu 2 dakika Photoshop kullanıp kendine grafik tasarımcıyım diyor.

Grafik tasarım okumak istiyorum fakat kime anlatsam işsiz kalırsın, para yok, üçkağıtçı mesleği tarzında şeyler duyuyorum. Sizce okursam garanti işsiz mi olurum? Artık meslekten bile saymıyorlar ilkokul mezunu 2 dakika Photoshop kullanıp kendine grafik tasarımcıyım diyor.
Hayır, işsiz kalmazsanız. Aksine bu işte çok büyük paralar dönüyor. Tek bir piksele milyonlar ödeyenler var. Hem sevdiğiniz iş buysa bence parayı çok düşünmemelisiiniz.

Grafik tasarımdan anlamam. Ancak, her işte olduğu gibi alanında çok iyiysen ekmek yersin. Bu yıllardır böyle.
Kabarık bir cüzdan istiyorsan kabarık bir CV ye sahip olman gerekiyor.

Hocam eğer gerçekten de hayaliniz bu meslekse gözünüzü karartıp gitmenizi tavsiye ederim en azından ileride pişmanlık yaşamazsınız. Ancak tabii ki bu dönem de her ne okursanız okuyun kendinizi tek taraflı geliştirmediğiniz sürece illaki iş bulursunuz.

Kendini iyi tanıtırsan yani iyi tasarım yapıp müşterilerin memnun kalırsa hem gelişip daha çok para kazanırsın hem de daha fazla müşteri gelir. Yani 2 dakikada tasarım yapanlardan farkın olur :)

Geri
Yukarı