Grand Theft Auto: V neden Türkiye'de overrated?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
GTA Sanandreas'i bile GTA 5 ten daha başarılı buluyorum. Eleştiriniz çok doğru olmuş. Normalde oyunları ne kadar uzun olursa olsun 2. Kez oynayabilirim ama bu oyunu oynayamadım çok hızlı sıktı.

2013 yılında çıkmış bir oyun olduğunu göz önünde bulunduracak olursak bence gayet iyi. Biz çocukken GTA Vice City oynardık çocukların ekstra bir ilgisi var bu seriye.

Hocam oyunun yılıyla alakası yok 2002 çıkışlı Mafia 1'in hikayesi çok güzeldir mesela oyun yılına göre grafiksel olarak iyi olabilir ama berbat bir hikayeye sahip bence.

Arkadaşlar son zamanlarda çoğu yerde GTA V övüldüğünü gördüm. Rockstar Games'in birçok oyunu zaten bana kalırsa overrated ama GTA V özellikle ülkemizde nedense ekstra bir overrated. Bunda küçük yaş kitlesinin de payı büyük çünkü en çok onlardan GTA V övgüsü duyuyorum sorsan Rockstar'ı bilmezler. Genel olarak bir abartma var. Geçtiğimiz günlerde GTA V'yi tekrar oynamaya karar verdim ve size deneyimlerimi anlatmak gerekirse:

1: Hikaye çok sönük.
2: 3 karakter olduğu için hikayenin adamakıllı bir ilerleyişe kavuşması için oyunun %30-40 gibi bir kısmını geçmeniz gerekiyor.
3: Oyundaki karakterler oldukça normal sıradan karakterler o "çok iyi yazılmış karakter" hissini bende yaratamadı.
4: Oldukça sıradan bir open world-shooter
5: Oyun sizi içine çekmeye çalışmıyor siz içine girmeye çalışıyorsunuz. Örnek olarak.

oyuna franklin karakteri ile başlıyoruz ve simeondan görevler alıyoruz. Simeon görevleri bitip oyun gerçekten başladığında micheal gelip simeonu bir güzel pataklıyor ve oyun bize simeonu unutturmaya çalışıyor, ölmüş gibi lanse ediyor sonrasında ise simeon aniden bizi telefonla arıyor.
Bu oyuncuda bir "ne?" etkisi yaratıyor.
6: Oyun oldukça çizgisel. Bunu sevenler vardır fakat gereğinden fazla çizgisel bana göre.
Bilmiyorum belki de bu kadar övüldüğü için beklentim yükselmiştir ve biraz daha eleştirel gözle bakmışımdır ama bana kalırsa GTA V sıradan bir open world shooterdan başka bir şey değil.

Eki Görüntüle 1916972

Eki Görüntüle 1916973

Eki Görüntüle 1916974

Görseller: Grand Theft Auto: V
Güzel bir oyundu tabii ki "Zamanına göre" en iyi grafiklere sahipti. Ayrıca en gerçekçi GTA'lardan biriydi. Her şeyi yapabiliyordunuz , Just Cause gibi uçuk kaçıkta değildi GTA SA gibi sıkıcı da değildi. Ama hikaye bittikten sonra yapacak bir şeyiniz kalmıyor ondan sonra gerisini online tarafta yapıyorsunuz. Bana göre en iyi GTA oyunu değildir ama kesinlikle bir ikinci sırayı hakkediyor.

Arkadaşım bir şeyi insanlar gereğinden fazla seviyorsa overrated olur. Niye seviyorlar bunu tartışıyoruz işte.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı