Grand Theft Auto VI Fragmanı Sızdırıldı

Yani siz bir anda oyunu savununca bende şaşırdım çünkü eleştirmek benim en doğal hakkım. Benim gibi beklentisi olan çok fazla oyuncu var ve hâlâ lisans olmaması hayal kırıklığına uğratıyor. Yoksa tabii ki de tüm zamanların en iyi oyunlarından biri olabileceğini düşünüyorum, onda bir şüphem yok.

Arka planda ise tamamen cimrilik ve şirket politikası yatıyor. Basit bir mantıkla düşünelim, GTA 5 265 milyon dolar bütçe ile yapılmış, peki oyunun gelirleri nedir? 1 günde 800 milyon dolar, şimdiye kadar ise 6 milyar dolardan fazla. 90 milyon adet satmış bir oyundan bahsediyoruz. GTA 6'da da benzer gelir oranını düşünecek olursak kazancının yüzde 5-10'luk kısmından vazgeçmek istemeyen bir firma var karşımızda. Bu da oyunun kalitesine etki ediyor. Ben şahsen sahte araç sürünce oyunun ortamına giremiyorum pek. Ama mesela mod ile gerçek araç yüklediğimde atmosfer bambaşka oluyor. Rockstar da sağ olsun biz daha çok kazanalım siz kendiniz araç lisanslamakla uğraşın demekten vazgeçmiyor. 😃

Orası öyle. Biraz açgözlü olabiliyor Rockstar. Bundan sonra ise çok daha açgözlü olacak. GTA 6 araba konusunda sızıtılarda gözüken arabanın iç detayı ve animasyonları beni etkiledi açıkacası. Yani oyunda lisans olmadan oyunun araç içi ve araç dışı görünüşleri bayağı bir değişmiş gözüküyor. Bu biraz olsun oynarken zevk verebilir. GTA serileri zaten bu zamana kadar hep hikaye odaklı oldu. Online mantığı GTA 5 ile geldi tam olarak ve pek tutmadı ilk başta. Bu RP adamların düşüncesini ve gelir kaynağını resmen yeniden şekillendirdi. Kendilerinin bile böyle olacağı düşüncesi akıllarından geçmiyordur bile. Sonra zaten FiveM satın alındı.

Belki yine ufak tefek lisanlı araç görürüz. Hiç görmesek bile para ve çimrilik olabilir. Dediğin gibi. Ya zaten bunlar herkesin düşündüğü şeyler. Araçların orijinal lisanlarını almayarak kendi gelirlerine bakıyor.

Oyunlar ilk PS konsollara geliyor. Korsan yok tabii orada. Belli bir süre satabildiği kadar hem konsol aldırıyor hem oyun sattırıyor. Sonra konsolda GTA 6'sı olan adam gidiyor bir de PC tarfında alıyor. Temiz para. Adamlar belki GTA 6'yı PC'ye geldiği zaman belki bir süre kendi Launcher kütüphanesinde tutacak. Sebebi yine para. Steam'e komisyon vermek zor geliyor gibi.

Velhasıl kelam, Lisanlı araç yine olmayacaktır bana kalırsa. Paralar cepte kalsın. Zaten oyunu Online oynayacak kitle o lisanlı araçları RP sunucularında görür. Sadece hikaye modunu oynayacaklar ise mod yapsın diyor adamlar. Zaten de GTA 6 çıkınca tonlarca lisanlı araç modları çıkacak. Oyun zaten devasa bizzat insanlar kendileri kurup oynayacak gibi aynı şekilde.

Arkadaşlar oyunun temeli Ryan Gosling ve Eva Mendes'in oynadığı babadan oğul'a filmine dayanıyor. Oyunun ortalarında ise karakterler ayrılıyor. Lucia'nın bir oğlu var ama Jason'da üvey babalık yapıyor. Luis lopez Tbogt'tan geri dönüyor. İfruit pay olacakmış Apple Pay gibi. NPC'ler için 50'den fazla vücut tipi olacakmış.

Herkesin 10 senedir beklediği o an işte geldi!

Grand Theft Auto V'i Karşınızda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu sızdırılmadı ki zaten Rockstar Games yayınlamış

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlk başta anlaşılamıyor ama gta 5 ile fragmandakiler karşılaştırılınca fark çok net. Gta 5, 2 nesil eski duruyor yani. Oyun abartı deresinde detaylı olacak. Rockstar uzun zamandır bizi yanıltmadı. gta 5 ile birlikte firma çok farklı seviyeye evrildi. Hatta rdr1 zamanını da sayabiliriz.

4.oyun da aslında çok iyi oyundu ama zamanında pc portu rezalet olunca gta 5 kadar pc de çığır açamamıştı. Gerçi liberty city şehriyle buna ulaşmak zor. Zamanında şehir + etrafta gezilecek alanlar olsa bu olabilirdi. Son 4 oyuna bakarsak buna san andreas ile başlıyorum tutan oyunlar hep geniş hareket alanı veren oyunlardı. GTA 6 da buna dahil. Çok büyük alanlar gta ruhuna uygun. En az sevilen oyunlar benim gördüğüm kadarıyla GTA 3 ve GTA 4. Hikayesi olarak en sevdiğim oyun 4 ama haritasından zevk alamamıştım. Bir de o zaman kullanılan oyun filtresi benim ruhumu daraltıyordu. GTA canlı cıvıl cıvıl dünyasıyla keyif veriyor. GTA 6 fragmanında canlı plastik karakterleri görünce ilk başta meh dedim ama unreal ungine demosundaki matrix uzun oynayışta iç bunaltırdı. Evet çok daha gerçekçi ama iç bunaltıcı olurdu.

Geri
Yukarı