Green Card'a yanlış şekilde yapılan başvuruyu düzeltme

technobey02351

Hectopat
Greencard'a başvuru yaptım ancak fotoğraf olarak gözlüklü fotoğrafımı koydum. Sanıyorum ki bu durum benim başvurumu geçersiz kılacak. Yeniden başvuru yaparsam da ilk ve ikinci başvurum geçersiz olacak. Bu başvuruyu düzenlemenin veyahut mevcut başvurumu iptal edip yeni bir başvuru yapmamın bir imkanı var mı? Yardımınıza ihtiyacım var şimdiden çok teşekkür ederim.

Diyelim ki ablama çıktı. Onun yerine ben de gidebiliyor muyum? Ben de kullanabiliyor muyum bu hakkı? Mülakata kazanan kişinin gitmesi gerek diye biliyorum.

Aileden kastım anne baba. Ebeveynlerinizden birisi kazanırsa sizde 21 yaş altı cocuğu olduğunuz için yararlanırsınız. Ama prosedürleri tabii ki çıkan ebeveyn halletmeli.

Diyelim ki ablama çıktı. Onun yerine ben de gidebiliyor muyum? Ben de kullanabiliyor muyum bu hakkı? Mülakata kazanan kişinin gitmesi gerek diye biliyorum.

Ailemde benden başka başvuran yok. Ayrıca 2001 doğumluyumç.

Ablanızdan direkt yararlanamıyorsunuz diye biliyorum. işte green card kazancak sonra oraya gidecek 5 yıldan sonra vatandaş olacak böylece size de Green Card başvuru hakkı doğacak. Yani biraz zorlama bir ihtimal.

Aileden kastım anne baba. Ebeveynlerinizden birisi kazanırsa sizde 21 yaş altı cocuğu olduğunuz için yararlanırsınız. Ama prosedürleri tabii ki çıkan ebeveyn halletmeli.

Ablanızdan direkt yararlanamıyorsunuz diye biliyorum. Ancak işte oraya gidecek vatandaş olacak böylece size de Green Card başvuru hakkı doğacak. Yani biraz zorlama bir ihtimal.
maalesef 2001 doğumluyum. Hakkım bu sene için yanmış olarak gözüküyor...

Hocam ana ve babaniz kazansaydi sizi de mulakata sokabiliyordu. Fakat 21 yasindan kucuk çocuklar icin gecerli, bu sene hakkiniz yanmis gozukuyor. Saglik olsun...

Sağlık olsun hocam... İlginiz için çok teşekkür ederim.

Maalesef 2001 doğumluyum. Hakkım bu sene için yanmış olarak gözüküyor...

Sağlık olsun hocam... İlginiz için çok teşekkür ederim.

Hayırlısı hocam. az önce bu işlerin erbabı olan bir form var orada yetkili birisi 2. başvuru yapmayın demiş. bir ihtimal belki kazanabilirsiniz gözlüklü foto ile de.

Son düzenleme:
Ben direkt başvuru iptal oluyor sanıyordum. Teşekkür ederim. Hayırlısı o zaman.

Hocam kurallara göre iptal olması lazım. Fakat olmaz denilen şeylerin olduğu bir çekiliş bu. Yani sizin durumunuzda olup veya benzer durumda olup kart alanlar olmuş zamanında. Konsolosluk inisiyatifi yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı