GRID 2 Genel Tartışma Konusu

• Konuyu başlatan Boğaçhan Ülker
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 12B
B

Boğaçhan Ülker

Ziyaretçi
Elimizde böyle iyi grafiklere sahip bir yarış oyunu var. Oyun müthiş zaten bence. Sizce nasıl neler güzel neler kötü konuşalım bu konuda. Ben bir tek havadaki helikopter animasyonunu pek beğenmedim şuanlık.

Şuan ki sorunum oyun save yapmıyor. Aslında ilk açılışta yapmış görünüyor fakat sonradan girince '' Data Load Failed'' yazısı çıkıyor ve kaldığım yerden başlamıyor bana yeni profil oluştur diyor. Sorunu araştırmaya çalıştım fakat sadece bu sitede bir şeyler var gibi ama İngilizcesi iyi olan ki o da sensin diye düşünüyorum bana çevirip yardım edersin umarım :)

[Yasadışı içeriğe verilen link silindi, 5 gün ceza. ~Burak Alkan]

Ceza alan arkadaşa geçmiş olsunlarımızı ilettikten sonra oyuna geçiyoruz :D
Şuan indiremedim ancak videolardan anladığım kadarıyla şahane bir oyun.

NFS RUN ve GRID 2 vazgeçilmezlerim haline eldi resmen.

Ya ben hala kendime uygun hem Carbon gibi veya Underground gibi modifikasyon seçenekleri olup GRID gibi bir grafik motoru olan oyun bulamadım. Ama GRID 2 muhteşem. Özellikle live road özelliğini çok beğendim.

Şuan ki sorunum oyun save yapmıyor. Aslında ilk açılışta yapmış görünüyor fakat sonradan girince '' Data Load Failed'' yazısı çıkıyor ve kaldığım yerden başlamıyor bana yeni profil oluştur diyor. Sorunu araştırmaya çalıştım fakat sadece bu sitede bir şeyler var gibi ama İngilizcesi iyi olan ki o da sensin diye düşünüyorum bana çevirip yardım edersin umarım :)

[Yasadışı içeriğe verilen link silindi, 5 gün ceza. ~Burak Alkan]

Ceza alan arkadaşa geçmiş olsun. Bende de aynı problem vardı ama iki ufak denemeyle hallettim sorunu. Windows 8 kullanıyorum 64 bit. Oyun 32 bit tabanlı olduğu için 64 bit işletim sisteminde yarım çalıştığı için bazı özelliklerinde hata veriyo, oyundan atmalar donmalar normal çalıştırdığımda. Ama yönetici olarak çalıştırdımda oyunu save sorunu gitti ve oyunda problemler kalktı donmalar gitti.

Senin işletim sistemin 64 bit sürümü iste vista, windows 7, windows 8 fark etmez xp hariç yönetici olarak çalıştır sorunun düzelir.

İyi forumlar

Ben sorun yaşamadım hiç. Dediğiniz gibi duman sahneleri çok gerçekçi. Önümüzü göremeyecek duruma gelebiliyor bazen :D O derece yani.

İyi, hoş ve çok iyi bir oyun olduğu belli ancak NFS RUN'dan daha zevk verici değil gibime geldi ilk izlenimimde.

Benim sorunum şu, oyunu rahat oynuyordum daha sonra deneme amaçlı dedim grafikleri Ultra ayara getireyim bakayım kaç FPS alacağım HD 4000 ile. Ayarladım kaydet dediğim zaman siyah ekran oldu GRID2.exe çalışmayı durdurdu hatası aldım ve artık girdiğim zaman her defasında, oyun açılırken, hep aynı yerde İntel HD bilmeme ne kartınızda sorun oluştu ve bu durumdan kurtuldu diyor ve daha sonra oyun kapanıyor.

Driver güncelledim, oyunu kaldırıp yeniden kurdum hep aynı.

Öncelikle sorunum hala devam etmektedir. Yönetici olarak çalıştırdım fakat hala oyun Save dosyasını görmüyor ve ''Data Load Failed'' yazısı çıkıyor. Önerisi olan var mı, ne yapabilirim? Bu arada cezam kalktığı için teşekkür ederim kim kaldırdı? :) Bana Recep abi gibi geliyor...

Sistemim;
  • İşlemci intel i7 960 3.20,
  • anakart Asus x58 Sabertodh,
  • ekran kartı GTX 560 Direct Cu 1 GB 256 Bit,
  • sistem Win 7 Ultimate 64 Bit,
  • RAM Kingston Hyprix 8 GB

Arkadaşlar aynı save sorunu bende de var oyunu bir türlü kaydetmiyor. Oyundan çıktığım zaman baştan başlıyor benim sistem de 64 Bit. Denemediğim yol kalmadı ama bir türlü save yapamadım yeni kayıt açılıyor fakat save yapmıyor. Yardım eden olursa gerçekten duacısı olurum. Grid oyunları en sevdiğim oyunlardan bir tanesi yardımlarınızı bekliyorum. Aynı oyunu başka bilgisayarda kaydediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı