GRUB ile Windows 10'u başlatınca bazı özellikler yüklenmiyor

The User 0

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Laptop 15-da1083nt
Intel Core i5-8265U @ 1.60GHz
Intel UHD Graphics 620
NVidia GeForce MX130
WD NVMe 480GB
A-Data 8GB CL17 2400MHz
HP 22es 1080p 60Hz
HyperX PulseFire Raid
Meslek
Öğrenci
GRUB'dan Windows 10'u başlatınca Wi-Fi ve Bluetooth gibi bazı özelliklerin çalışmadığını fark ettim. Nasıl düzeltebilirim?

Hocam Windows 10 başlatılıyor mu GRUB ile? Yapılıyorsa nasıl yapıldığını söylerseniz sevinirim. Bir de Wi-Fi için şeyi deneyin:

Kod:
iwctl
station <wlan adınız> connect <bağlanacağınız wifi adı> <security (psk'dır herhalde, nereden bakıldığını unuttum)>

Hocam Windows 10 başlatılıyor mu GRUB ile? Yapılıyorsa nasıl yapıldığını söylerseniz sevinirim.
Evet. GRUB'a ayrı olarak bir şey yapmadım. GRUB açılınca otomatik olarak seçeneklere ekleniyor. Linux terminalde sudo update-grub yazmayı deneyebilirsin.

Resmi internetten buldum:
grub-win.png

Bir de Wi-Fi için şeyi deneyin:

Kod:
iwctl
station <wlan adınız> connect <bağlanacağınız wifi adı> <security (psk'dır herhalde, nereden bakıldığını unuttum)>
Windows'ta Wi-Fi ve Bluetooth'u hiç algılamıyor. Bilgisayarda Wi-Fi modülü yok filan diyor.
Bir de bu attığınız kod Linux için değil mi?

Windows'ta Wi-Fi ve Bluetooth'u hiç algılamıyor. Bilgisayarda Wi-Fi modülü yok falan diyor.
Bir de bu attığınız kod Linux için değil mi?

Hocam ben yanlış anladım dediğinizi. Ethernet sürücüsü yükleyebilirsiniz. Sanırım sürücü olmadığından bu sorun ortaya çıkıyor.

Hocam ben yanlış anladım dediğinizi. Ethernet sürücüsü yükleyebilirsiniz. Sanırım sürücü olmadığından bu sorun ortaya çıkıyor.
Sürücüleri güncellemeyi denedim ama Bluetooth ve Wi-Fi modülünü hiç görmüyor. Aygıt yöneticisinde de yok. Bu yüzden sürücüler de yüklenmiyor. Bu modülleri görmesi için BIOS'tan seçmem gerekiyor.

Geri
Yukarı