GRUB Windows 10'u görmüyor

Blainetecc

Femtopat
2 SSD var. Birisinde Windows 10 var yanina da Linux Mint Debian kurdum. Live CD kisminda yanlislikla GRUB'u Windows'un diskine yazdim. Onu kaldirmayi denerken komple GRUB'da Windows secenekleri gitti.

Windows'un kurulu olduğu diskte partitionlar arasında Windows'un EFI partition'u gözüküyor mu? Eğer EFI partitionu sildiyseniz Windows boot edemeyecektir. Windows imajını bir belleğe yazın, Windows'un kurulu olduğu diskten biraz yer ayırıp EFI partition'u tekrar oluşturun ve içeriğini aktarın. Komutlar için aşağıdaki rehberi takip edebilirsiniz.

Windows'un kurulu olduğu diskte partitionlar arasında Windows'un EFI partition'u gözüküyor mu? Eğer EFI partitionu sildiyseniz Windows boot edemeyecektir. Windows imajını bir belleğe yazın, Windows'un kurulu olduğu diskten biraz yer ayırıp EFI partition'u tekrar oluşturun ve içeriğini aktarın. Komutlar için aşağıdaki rehberi takip edebilirsiniz.

Windows'a erisemiyorum. Linux tarafinda diskler bu sekilde:
Screenshot from 2023-03-22 15-35-47.png

Windows kendi EFI partitionu için en az 100 Megabyte ayırıyor. Sizin diskinizde 50 Megabyte ayrı görünüyor. Bu bağlamda EFI partitionun bozuk olduğunu söyleyebiliriz. İlk mesajımda attığım linkteki yönergeyi takip ederek EFI partitionu tekrar oluşturursanız ve BCD verisini aktarırsanız Windows'u GRUB üzerinden açabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı