Grundig Televizyon nasıldır?

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Grundig UHD Smart TV aldım. Pek bindik bir marka değil. Bu yüzden size danışmak istedim. Normalde LG alacaktım ama LG ile aynı özellikte sadece 2CM küçüktü. Ve fiyat farkı 800TL idi bende Grundig aldım. Sizce yanlış mı yaptım? Dandik bir marka mıdır?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Grundig UHD smart TV aldım. Pek bindik bir marka değil. Bu yüzden size danışmak istedim. Normalde LG alıcaktım ama LG ile aynı özellikte sadece 2CM küçüktü. Ve fiyat farkı 800Tl idi bende Grundig aldım. Sizce yanlış mı yaptım? Dandik bir marka mıdır?
Şimdiden teşekkürler.
Çok yanlış yapmışsınız. İmkanınız varken hemen iade edin. Bu Grundik/Arçelik/Beko televizyonlar o kadar dandik ve kalitesiz ki hiç bir şey yapılmıyor, Netflix yok( hiç bir uygulama yüklenmiyor da),internet tarayıcısı açılmıyor, Chromecast sorunlu,blutv/puhutv düzgün çalışmıyor,kayıt özelliği sorunlu, bunların hepsi için sana TVBox masrafı çıkıyor.Bence hemen iade edip LG TV'ye geçin.

Yaklaşık 4 yıldır Grundug'nin FULL HD bir televizyonunu kullanıyoruz. Aldığımz zaman Grundig için kampanyada 800TL ödemiştik. Aynı boyutlarda Samsung ve LG televizyonlar o zaman 2500-3000TL civarında satılıyordu. Televizyonun bizim için tek eksisi arayüzünün çok yavaş kalması. Açılması, internete bağlanması, kanal değiştirme hızı vs. yavaş. Panel kalitesi iyi ama. Yazdıklarımdan başka şikayetimiz ya da sorunumuz yok. 800TL daha verip LG almalı mıydın sorusuna cevabım almalıydın olurdu. Güle güle kullan :)

Çok yanlış yapmışsınız. İmkanınız varken hemen iade edin. Bu Grundik/Arçelik/Beko televizyonlar o kadar dandik ve kalitesiz ki hiç bir şey yapılmıyor, Netflix yok( hiç bir uygulama yüklenmiyor da),internet tarayıcısı açılmıyor, Chromecast sorunlu,blutv/puhutv düzgün çalışmıyor,kayıt özelliği sorunlu, bunların hepsi için sana TVBox masrafı çıkıyor.Bence hemen iade edip LG TV'ye geçin.
Netflix, YouTube ve Miracast var. Başka şeyler de var hiç kullanmadım. Sorunsuz bir şekilde çalışıyor, bende de Grundig var. Pişman değilim.

Netflix var şuan 4k film izliyorum. Tarayıcı çalışıyor. Özellikleri LG'nin tıpatıp aynısı idi.
Yaklaşık 4 yıldır Grundug'nin FULL HD bir televizyonunu kullanıyoruz. Aldığımz zaman Grundig için kampanyada 800TL ödemiştik. Aynı boyutlarda Samsung ve LG televizyonlar o zaman 2500-3000TL civarında satılıyordu. Televizyonun bizim için tek eksisi arayüzünün çok yavaş kalması. Açılması, internete bağlanması, kanal değiştirme hızı vs. yavaş. Panel kalitesi iyi ama. Yazdıklarımdan başka şikayetimiz ya da sorunumuz yok. 800TL daha verip LG almalı mıydın sorusuna cevabım almalıydın olurdu. Güle güle kullan :)
Arayüz hızı bana normal gibi geldi. Zaten LG ile aynı paneli kullanıyor. Tek farkı yazılım.
1günlük kullanıma göre iyi ki 800Tl ekstra vermemişim diyorum. Ama uzun vadede bilmiyorum.

Netflix var şuan 4k film izliyorum. Tarayıcı çalışıyor. Özellikleri LG'nin tıpatıp aynısı idi.

Arayüz hızı bana normal gibi geldi. Zaten LG ile aynı paneli kullanıyor. Tek farkı yazılım.
1günlük kullanıma göre iyi ki 800Tl ekstra vermemişim diyorum. Ama uzun vadede bilmiyorum.
Hayırlı olsun, Güzel günlerde kullanmanız temennisi ile.

Almışsın artık, almadan önce yorumlamak daha iyi olurdu çünkü bir şey değişmeyecek. LG'den 800 TL daha ucuz olmasının sebepleri elbette var, LG daha kaliteli bir marka çünkü. Grundig, Beko'ya ait bir marka.
Bir yanlışı düzelteyim. Grundig, Beko'ya ait bir marka değil Arçelik, Beko ve Grundig Koç gruba ait markalardır.

Aradaki farkı anladık sanırım.
Şimdi şu konuyu biraz dolduralım. Grundig Tv'ler sanıldığı gibi Arçelik yada Beko'nun yan ürünü değil sadece onlarla aynı şirketin malıdır (Koç grup).

Grundig Tv'ler sanıldığı gibi netflix, web browser, ip tv, youtube v.b uygulamalardan mahrum değil aksine hepsini çatır çatır çalıştıran netrange işletim sistemi ve yeni modellerde android işletim sistemi ile faaliyet gösteriyor.

Grundig Tv'ler sanılanın aksine Lg yada Samsung'dan daha kalitesiz değil sadece düşük bütçeli tüketiciye daha çok hitap ediyor.

örneğin herhangi bir mağazada Grundig 55geu8950 modeli ile istediğiniz herhangi bir Lg yada Samsung Tv'yi yanyana koyup kıyaslayın bakalım hangisi daha kaliteli bir görüntüye sahip.

Grundig Tv'ler sanılanın aksine kötü bir teknik servis ile değil aksine Türkiye'nin en sağlam en yaygın ve en köklü teknik servis ağına sahip.

Tüketicilere sesleniyorum...

Lütfen herhangi markayı denemeden görmeden birilerinin bilerek yada bilmeden yazdıkları yüzünden listenizden çıkarmayın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı