GT 1030 Valorant düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10
O işlemci ile darboğaz yapma ihtimali var. Elinizdeki anakart ile i5 3. nesile kadar geçebilirsiniz. i5 3470 olabilir. Onun dışında ayarları yükseltin.

Hocam sorunda o evet bazı oyunlarda darboğaz yapacak işlemci ama 60 FPS ve üstü vermesi gerekiyor Valorant gibi bir oyunda.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
O işlemci ile darboğaz yapma ihtimali var. Elinizdeki anakart ile i5 3. nesile kadar geçebilirsiniz. i5 3470 olabilir. Onun dışında ayarları yükseltin.

Bu arada hocam anakartı bilmeden nasıl i5 3.nesil öneriyorsunuz? Soket aynı diye her anakart desteklemiyor.

Hocam sorunda o evet bazı oyunlarda darboğaz yapacak işlemci ama 60 FPS ve üstü vermesi gerekiyor Valorant gibi bir oyunda.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Her parçasına kadar aynı mı? Eğer değilse ve HDD kullanıyorsa yine olabilir ancak bence bütçe varsa yeni işlemci almalı. SSD yoksa da SSD.

İşlemci ile ekran kartı aynı diğer parçalar farklı RAM arasında çok fark yok Valorant 8 GB RAM kullanıcak bir oyun değil.
SSD konusu? Onun dışında bence HDD kullanıyorsa onda da sorun olabilir çünkü bazen darboğazın nedenleri arasında olduğu da oluyor. Takılmalar, FPS droplar var mı?

Hocam Power Limit'i sona çekmeyi dener misiniz? Oyun içinde işlemci kaç GHz arası gidip geliyor?
Eki Görüntüle 911522
Böyle hocam. Dediğiniz ayar orijinal olarak %100 idi.
SSD konusu? Onun dışında bence HDD kullanıyorsa onda da sorun olabilir çünkü bazen darboğazın nedenleri arasında olduğu da oluyor. Takılmalar, FPS droplar var mı?
2 farklı HDD'm var. 7200 RPM Samsung markalar. İkisini de denedim. Birine sistem kurup birine oyun kurup denedim. Birine hem sistem hem oyun kurup denedim. Değişen bir durum olmadı. Bad sectorde yok.
FPS droplar var hocam.

Bu arada hocam anakartı bilmeden nasıl i5 3.nesil öneriyorsunuz? Soket aynı diye her anakart desteklemiyor.

H61 anakartım hocam.

Dosya Ekleri

• 20210307_234353.jpg
    20210307_234353.jpg
    263,9 KB · Görüntüleme: 20
Değerler normal hocam Microsoft Store'den CrystalDiskMark programını kurup HDD teste sokar mısınız?
Tabii ki ama daha önce bu tarz programları denedim. Hiçbir sorun ile karşılaşmadım. Tekrar yapmama gerek var mı?
Takılma, FPS drop ne alemde? Hep bu seyirlerde mi kalıyor yoksa normalken birden mi düşüyor?
Hocam belli olmuyor. Aniden 40lara düşüyor bir bakıyorum 120 oluyor. Değişik şeyler oluyor ama genelde her raunt drop yiyorum.

Geri
Yukarı