GT 2 vs A54 vs S21 FE

Şöyle bir eklemede de bulunayım oyun için almıyorum günlük kullanım sosyal medya, kamera arada ufak tefek oyunlar oynuyorum onun için aklımda da 2.el 7K ya 5 ay garantili SE2 mevcut GT2 ve SE 2 arasında öneriniz ne olurdu.
Boyutu sizin için iyiyse iPhone SE2020’nin fiyatı uygun. Pil sağlığı kaç cihazın ?

A13 Bionic SD 888'den CPU yönüyle daha guclu ama SD 888, A13'ten kararlılık konusunda daha başarılı A14'ten bile daha kararlı çalışıyor.

Bence A13 ile karşılaştırılmaması gerekir. Snapdragon 888 her yönde daha başarılı ve kararlı.

Nerede daha stabil hocam?
Hocam birşey farkettim;
SD 888 termal sıkıntılı ve verimsiz bir işlemci, bunu biliyoruz.

A13 Bionic’in de çok ısındığını farkettim az önce, Whatsapp’da birkaç dakika kullanmama rağmen çok fena ısınıyor, hatta şuan kılıf varken de elimi acıtıyor biraz.

Hocam bir şey farkettim;

A13 Bionic’in de çok ısındığını farkettim az önce, Whatsapp’da birkaç dakika kullanmama rağmen çok fena ısınıyor, hatta şuan kılıf varken de elimi acıtıyor biraz.
Hocam bir cihaz ne kadar isiniyorsa o kadar throttle yiyor diye bir şey yok ki zaten.
Exynos 990, yük altında 2100'den daha kararlı çalışıyor. Kimin daha çok isindigi ortada.
A13 Bionic de dediğiniz gibi ısınabilen bir SoC. Benim Exynos 2100 de ısınıyor.
Ama A13'ün en büyük kusuru yük altındaki tüketimi. Zorlanırsa 9 Watt'a kadar tuketebiliyor.

Hocam birşey farkettim;
Exynos 990/2200 kadar olmasa termal sıkıntılı. Hocam doğru söylüyor.
Verimsiz konusu ise kimle karsilastirdigimiza bağlı.
A13 Bionic 9W zorlarken 888, 10-11W zorluyor mesela. A13 bile verimsiz sayılabilecek bir SoC. SD 888'i siz dusunun. Kanıt istemişsiniz:
PCMark-S21U-E2100_575px.jpg

8 Gen 1 gibiler ise 14W zorluyor. Dehşet bir değer bu arada.
Snapdragon-8-Gen-1-vs-Snapdragon-8-Plus-Gen-1-Wattage-Watermarked-1024x683.jpg

Kanıtınız var mı?

Son düzenleme:
Hocam bir cihaz ne kadar isiniyorsa o kadar throttle yiyor diye bir şey yok ki zaten.
Exynos 990, yük altında 2100'den daha kararlı çalışıyor. Kimin daha çok isindigi ortada.
A13 bionic de dediğiniz gibi ısınabilen bir SoC. Benim Exynos 2100 de ısınıyor.
Ama A13'ün en büyük kusuru yük altındaki tüketimi. Zorlanırsa 9 Watt'a kadar tuketebiliyor.

Exynos 990/2200 kadar olmasa termal sıkıntılı. Hocam doğru söylüyor.
Verimsiz konusu ise kimle karsilastirdigimiza bağlı.
A13 bionic 9W zorlarken 888, 10-11W zorluyor mesela. A13 bile verimsiz sayılabilecek bir SoC. SD 888'i siz dusunun. Kanıt istemişsiniz:
Eki Görüntüle 1905145
8 gen 1 gibiler ise 14W zorluyor. Dehşet bir değer bu arada.
Eki Görüntüle 1905131

888 kullanan cihazlar günlük WhatsApp Instagram kullanımlarında bile cihazların ısındığı söyleniyor, ki önceki mesajımda da belirttiğim gibi oyun için kullanmayacağım sosyal medya, kamera gibi bir kullanımım olacak. GT2 F/P fakat kamera ve sosyal medya paylaşımları konusunda beni düşündürüyor.

Boyutu sizin için iyiyse iPhone SE2020'nin fiyatı uygun. Pil sağlığı kaç cihazın?

Sağlık %84 5 ay garantisi mevcut ekranında 1.5Cm'ye yakın bir çizik var ve 20W şarj aleti yanında verilecekmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı