GT 430 1 GB'den GT 710 2 GB'ye yükseltme ne kadar mantıklı olur?

GMC Denali

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, üstünde Gigabyte GA-H61M-S2PV kodlu 2.0 Express'li anakarta sahip bir bilgisayarım var. İşlemci olarak da i5-2400 Kullanıyorum. Anakarta NVIDIA GeForce GT 430 1 GB takılı. GT 730 2 GB alıp takmayı düşünüyorum. Buyurunuz bu da linki:

Sadece Vatan Bilgisayar'dan alışveriş yapmak istiyorum. O yüzden anakarta uyumlu olarak bulabildiğim en güçlü ekran kartı buydu. Bu kartla yükseltme yapmak ne kadar mantıklı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, üstünde Gigabyte GA-H61M-S2PV kodlu 2.0 Express'li anakarta sahip bir bilgisayarım var. İşlemci olarak da i5-2400 Kullanıyorum. Anakarta NVIDIA GeForce GT 430 1 GB takılı. GT 730 2 GB alıp takmayı düşünüyorum. Buyurunuz bu da linki:

Sadece Vatan Bilgisayar'dan alışveriş yapmak istiyorum. O yüzden anakarta uyumlu olarak bulabildiğim en güçlü ekran kartı buydu. Bu kartla yükseltme yapmak ne kadar mantıklı?
Attan inip eşeğe binersiniz.

Elindeki GT 430 zaten GT 710'dan daha iyi. GB meselesine takılma zaten iki kartla da ayar açamazsın. Eğer illa bir yükseltme yapacaksan GT 1030 al, geçmene değer.
Ben de öyle düşünüyordum ancak, arkadaşa danışınca 2.0 Express'e 3.0 Express'li 1030'un uyumsuz olduğunu söyledi.

Geri
Yukarı