GT 540M oyunlar akıcı değil

veoxy

Centipat
Merhaba. Elimdeki bilgisayar CS:GO için olan gereksinimleri karşılıyor fakat iş oynamaya gelince adım bile zor atılıyor. Sürücüler felan her şey tamam. Bu sadece CS:GO için değil başka oyunlar için de geçerli. Yardımlarınızı bekliyorum. Konuyu yanlış yere açmış olabilirim, kusura bakmayın.

CS:GO Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows® 7/Vista/XP
İşlemci: Intel® Core™ 2 Duo E6600 yada AMD Phenom™ X3 8750 işlemci veya daha iyisi
Bellek: 4 GB
Ekran Kartı: NVidia GeForce GT 420 yada AMD Radeon HD 6450
Direct X: 9

Benim Sistemim:
İşletim Sistemi: Windows 10 Home x64
İşlemci: Intel Core™ i5-2430M 2.4 GHz
Bellek: 6 GB
Ekran Kartı: NVidia GeForce GT 540M
Direct X: 11

Merhaba. Elimdeki bilgisayar CS:GO için olan gereksinimleri karşılıyor fakat iş oynamaya gelince adım bile zor atılıyor. Sürücüler felan her şey tamam. Bu sadece CS:GO için değil başka oyunlar için de geçerli. Yardımlarınızı bekliyorum. Konuyu yanlış yere açmış olabilirim, kusura bakmayın.

CS:GO Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows® 7/Vista/XP
İşlemci: Intel® Core™ 2 Duo E6600 yada AMD Phenom™ X3 8750 işlemci veya daha iyisi
Bellek: 4 GB
Ekran Kartı: NVidia GeForce GT 420 yada AMD Radeon HD 6450
Direct X: 9

Benim Sistemim:
İşletim Sistemi: Windows 10 Home x64
İşlemci: Intel Core™ i5-2430M 2.4 GHz
Bellek: 6 GB
Ekran Kartı: NVidia GeForce GT 540M
Direct X: 11
Eski sistemlerde Windows 10 çok kasıyor. Gerçi benim eski sayılamayacak sistemimde de kasıyor Windows 10. Ayrıca güncellemelerle sistem gereksinimleri de değişiyor olabilir ama emin değilim. Başka oyunlar dediğin hangi oyunlar bir de?
Sanırım darboğaz var ayarları yükseltmeyi dene.
Darboğaz olmaz o sistemde. Zaten kart mobil kart fark ettiysen.

Sanırım oyunun sayfasında önerilen gereksinimleri güncellemediler. CS:GO oyununa gelen son güncellemeler özellikle Panoroma güncellemesinden sonra oyunu çalıştıran sistemler çalıştıramamaya başladı. Ben de bu durumdan muzdaribim zaten.

Nvidia grafik kartı oyun esnasında Varsayılan olarak çalışmıyor olabilir. Nvidia kartını Varsayılan olarak ayarlayın. Aşağıdaki linkte tarif ediyor.

Bunu denemiştim iyi oldu. Bilgi için teşekkür ederim.
Görüntü ayarın 1080P değilse 1080P'ye al ayarları düşüğe çek , eğer 1080P ise ayarları yükseltmeyi dene.
Ayarları yükseltmek ile faydası olabileceğinden emin değilim. Ama isterseniz deneyebilirim.

Bunu denemiştim iyi oldu. Bilgi için teşekkür ederim.

Ayarları yükseltmek ile faydası olabileceğinden emin değilim. Ama isterseniz deneyebilirim.
Kankam bence boşuna uğraşma eskiden olsa çok rahat oynardın ama gereksiz gereksiz güncellemeler getirerek optimizasyonun içinden geçiyorlar. 120 FPS alıyordum çok önceden panorama geldi 80 FPS almaya başladım. Danger Zone güncellemesinden sonra 60 FPS oldu. En son getirilen parçalanmış ağ güncellemesi ile 40 50 FPS alıyordum sonunda bıraktım oyunu 🙁
Ekran kartım Radeon R5 230. HD 6450 ile aynı performansta ama darboğaz var sistemimde.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı