GT 540M oyunlar akıcı değil

veoxy

Centipat
Merhaba. Elimdeki bilgisayar CS:GO için olan gereksinimleri karşılıyor fakat iş oynamaya gelince adım bile zor atılıyor. Sürücüler felan her şey tamam. Bu sadece CS:GO için değil başka oyunlar için de geçerli. Yardımlarınızı bekliyorum. Konuyu yanlış yere açmış olabilirim, kusura bakmayın.

CS:GO Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows® 7/Vista/XP
İşlemci: Intel® Core™ 2 Duo E6600 yada AMD Phenom™ X3 8750 işlemci veya daha iyisi
Bellek: 4 GB
Ekran Kartı: NVidia GeForce GT 420 yada AMD Radeon HD 6450
Direct X: 9

Benim Sistemim:
İşletim Sistemi: Windows 10 Home x64
İşlemci: Intel Core™ i5-2430M 2.4 GHz
Bellek: 6 GB
Ekran Kartı: NVidia GeForce GT 540M
Direct X: 11

@Méticuleux
Şöyle bir sorum daha olacak. Bilgisayarı kullanırken Ekran 1: Intel HD Graphics 3000 Olarak ayarlı görünüyor. Nasıl NVIDIA olarak ayarlayabilirim? Bazı başlatıcısı olan oyunlarda NVIDIA Denetim Masası ayarları işe yaramıyor. Aygıt Yöneticisinden devre dışı bıraktığım zaman ise Microsoft Temel Görüntü Sürücüsüne geçiyor.
3iIwnjMp.png
ZXMs0M54.png

Son düzenleyen: Moderatör:
@Méticuleux
Şöyle bir sorum daha olacak. Bilgisayarı kullanırken Ekran 1: Intel HD Graphics 3000 Olarak ayarlı görünüyor. Nasıl NVIDIA olarak ayarlayabilirim? Bazı başlatıcısı olan oyunlarda NVIDIA Denetim Masası ayarları işe yaramıyor. Aygıt Yöneticisinden devre dışı bıraktığım zaman ise Microsoft Temel Görüntü Sürücüsüne geçiyor.
3iIwnjMp.png
ZXMs0M54.png

Bunu değiştirmene gerek yok. Nvidia denetim masasından Varsayılan grafik işemcisini yüksek performanslı Nvidia olarak ayarlaman yeter. Bu ayarı yaptıktan sonra sorunun düzeldi mi?

Optimus Teknolojisi laptoplarda işlemlere göre ekran kartı ve dahili grafik çipi arasına geçiş yapmaya yarıyor. Belki ondandır. Optimus olma ihtimali çok yüksek. Yüksek işlem gücü gerektiren işlemlerde otomatik olarak geçer o NVIDIA'ya.

Optimus Teknolojisi laptoplarda işlemlere göre ekran kartı ve dahili grafik çipi arasına geçiş yapmaya yarıyor. Belki ondandır. Optimus olma ihtimali çok yüksek. Yüksek işlem gücü gerektiren işlemlerde otomatik olarak geçer o NVIDIA'ya.
El ile de ayarlanıyor galiba. Ben el ile ayarladım NVIDIA seçeneğini.
Bunu değiştirmene gerek yok. Nvidia denetim masasından Varsayılan grafik işemcisini yüksek performanslı Nvidia olarak ayarlaman yeter. Bu ayarı yaptıktan sonra sorunun düzeldi mi?
Bugün baktım öncekine göre daha iyi.

Oyunu HD 3000 ile açmayı deneyin. Bende GT 630M var Intel HD 4000' e kıyasla çok daha kötü bir performans gösteriyor. Sanırsam 2019 civarlarında oyuna shader güncellemesi gelmişti ve eski sistemlerde büyük FPS düşüşleri görülmüştü. Yani demek istediğim oyunun minimum sistem gereksinimleri kısmında yazanlar artık geçerli değil.

Merhaba. Elimdeki bilgisayar CS:GO için olan gereksinimleri karşılıyor fakat iş oynamaya gelince adım bile zor atılıyor. Sürücüler falan her şey tamam. Bu sadece CS:GO için değil başka oyunlar için de geçerli. Yardımlarınızı bekliyorum. Konuyu yanlış yere açmış olabilirim, kusura bakmayın.

CS:GO gereksinimleri:
işletim sistemi: windows® 7/Vista/XP
işlemci: Intel Core 2 Duo E6600 ya da AMD phenom™ X3 8750 işlemci veya daha iyisi.
bellek: 4 GB.
ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 420 ya da AMD Radeon HD 6450.

Benim sistemim:
işletim sistemi: Windows 10 Home X64.
işlemci: Intel core™ i5-2430M 2.4 GHz.
bellek: 6 GB.
ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 540M.
Direct X: 11.

Masaüstünün GT420'si laptopun GT540M'ini havada bölebilir laptopun ekran kartları masaüstüne göre çok performanssız i5'te aynı şekilde çok performanssız laptoplarda.

Merhaba. Elimdeki bilgisayar CS:GO için olan gereksinimleri karşılıyor fakat iş oynamaya gelince adım bile zor atılıyor. Sürücüler felan her şey tamam. Bu sadece CS:GO için değil başka oyunlar için de geçerli. Yardımlarınızı bekliyorum. Konuyu yanlış yere açmış olabilirim, kusura bakmayın.

CS:GO Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows® 7/Vista/XP
İşlemci: Intel® Core™ 2 Duo E6600 yada AMD Phenom™ X3 8750 işlemci veya daha iyisi
Bellek: 4 GB
Ekran Kartı: NVidia GeForce GT 420 yada AMD Radeon HD 6450

Benim Sistemim:
İşletim Sistemi: Windows 10 Home x64
İşlemci: Intel Core™ i5-2430M 2.4 GHz
Bellek: 6 GB
Ekran Kartı: NVidia GeForce GT 540M
Direct X: 11
İ5 2430M ve 540M eski parçalar. Çook eski parçalar. Ve bu bir laptop. Kasması gayet normal.

Geri
Yukarı