GT 730 81 derece normal mi?

isaozkan35

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 1400
SAPPHIRE Radeon RX 580 8GB
8+8 3000 mhz ripjaws bellek
toplam 2.75tb küsür alan
Arkadaşlar hepinize merhaba tekrardan. GT 730 ekran kartım PUBG'un başlangıç ekranında iken 81 derece sıcaklığa ulaşıyor. Max temp; 98 derece iken bu ekran kartı evet eski fakat bir deneyeyim derken korktum ve alt F4 çektim. Zaten bu denemek içindi. Fakat sıkıntı olur mu mesela yanar mı?

98 derece mi? Şeytanla oynuyorsunuz hocam.
Yok hocam maximum 98 e kadar dayanıyor fakat korkuyorum açmaya :) Bi ara HD 5500'ün fanı böyle hafif çakmak tutarsanız içine çekilir ya öyle oldu sonra kıvılcımlar patlamaya başladı.

Arkadaşlar hepinize merhaba tekrardan. GT 730 ekran kartım PUBG'un başlangıç ekranında iken 81 derece sıcaklığa ulaşıyor. Max temp; 98 derece iken bu ekran kartı evet eski fakat bir deneyeyim derken korktum ve alt F4 çektim. Zaten bu denemek içindi. Fakat sıkıntı olur mu mesela yanar mı?
Pasif soğutma ise normal ama fan varsa sıkıntı büyük.

104 derece görmüşlüğüm var. Fanı bozuktu ben de çok zorlamıştım.

Hocam ASUS bile o kadar iyi soğutucu (soğutucusu ASUS) bana mısın? Demiyor.

Pasif soğutma ise normal ama fan varsa sıkıntı büyük.
Fanlı hocam atayım linki bi bakın. (Genellikle GeForce NOW dan oynuyorum fakat en kısa sürede 1050 ti veya rx 570 580 e geçeceğim.) Asus GT730-4GD3 4GB DDR3 128Bit DX11 Ekran Kartı - incehesap.com Hocam varsa rakibimiz çıksın 4090 tokatlıyoruz :D

Termal macun sürmeyi unutmuş olabilir firma.😁
Hocam ilk başlarda böyle yapmıyordu 60-70 derece idi sonra bi baktım ama fan sesi yok %100 de değildi ondanda yapıyor olabilir.

İçindeki macunu yenileyin bakım yaptırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı