GT 730 yük altında 67 derece sıcaklık normal mi?

Mehmet Cabuk

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, GT 730 ekran kartim var ve boştayken 42-43 derece yük altinda 65-70 derece arasi, bu normal değil gibi geliyor bana.

Geçen gün PSU'nun fani durmuştu ve bir saat sonra fark ettim, şimdi calişiyor gibi ama bilmiyorum. Sizce normal mi bir sıkıntı var mı?

resim_2023-08-18_170837358.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, GT 730 ekran kartim var ve boştayken 42-43 derece yük altinda 65-70 derece arasi, bu normal değil gibi geliyor bana.

Geçen gün PSU'nun fani durmuştu ve bir saat sonra fark ettim, şimdi calişiyor gibi ama bilmiyorum. Sizce normal mi bir sıkıntı var mı?

Eki Görüntüle 1907789
Ben şu an gt730 kullanıyorum. Max 55 derece gördüm. Yük nasıl bir şey açıklarsan iyi olur.

Eki Görüntüle 1907789
normal kankam egzoz fan yoksa tak çok iş yapıyor

Ben şu an GT730 kullanıyorum. Max 55 derece gördüm. Yük nasıl bir şey açıklarsan iyi olur.

Ekran karti %100 kullanimda

Yükteyken fan RPM değerlerini ve hangi oyunda olduğunu söylerseniz net bir cevap verilebilir hocam.

Valorant LoL Roblox her oyunda yüksek aliyorum normalden cok fazla 70 dereceleri hiç görmezdim fan RPM değerlerine nereden bakabilirim?

O kartlarda sorun olmaz 80 dereceye kadar, yalnız fanı 100 yaparsan 1-2 aya bozulur yani ses yapmaya başlar. Kartın garantisi varsa yollayın bakım yapsınlar, yoksa termal macununu kaliteli bir macunla değiştirebilirsiniz. Havalar çok sıcak bir şey olmaz.

O kartlarda sorun olmaz 80 dereceye kadar, yalnız fanı 100 yaparsan 1-2 aya bozulur yani ses yapmaya başlar. Kartın garantisi varsa yollayın bakım yapsınlar, yoksa termal macununu kaliteli bir macunla değiştirebilirsiniz. Havalar çok sıcak bir şey olmaz.

Kartin garentisi var o yüzden termal macun sürmüyordum garenti bozulur diye garentiye verirsem kac güne gelir mediamarktan almiştim 8 ay önce

Geri
Yukarı