GT 730 aldıktan sonra kasa gürültülü çalışıyor

Gezen Gamer

Hectopat
Daha fazla  
Son zamanlarda GT 730 4 GB ekran kartını aldım ve sonrasında kasa çok gürültü yapmaya başladı. Bunun çözümü nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
aslında bütçem kısıtlı olduğu için 4 gb gt 730 bana yeterli olduğunu söylemişti
4GB olmasının hiçbir yararı yok o karta, zaten kullanamıyor, muhtemelen GB'si yüksek olduğu için iyi bir kart olduğunu düşünmüş ama öyle bir şey yok, bütçeniz 600-700 lira mıydı?

550W yeter bence
İntel Core İ5-4570 CPU @ 3,20GHz,3201 Mhz, 4 Çekirdek 4 Mantıksal İşlemci bu işlemci

yani psu yu değiştirince sorun çözülür mü yoksa diğerlerini de mi değiştirmem lazım
İşlemciniz güzel bir işlemci o bütçede GT1030 RX550-560 alınabilirdi. Ben İ5-2400 ile GT730 kullanıyorum 330W psu var bende. Ekran kartı tek fanlı olduğu için fan hızlı ve yetersiz çalışıyor ondan fan sesi çok oluyor bende.

4GB olmasının hiçbir yararı yok o karta, zaten kullanamıyor, muhtemelen GB'si yüksek olduğu için iyi bir kart olduğunu düşünmüş ama öyle bir şey yok, bütçeniz 600-700 lira mıydı?
evet bütçem o civarlardaydı
İşlemciniz güzel bir işlemci o bütçede GT1030 RX550-560 alınabilirdi. Ben İ5-2400 ile GT730 kullanıyorum 330W psu var bende. Ekran kartı tek fanlı olduğu için fan hızlı ve yetersiz çalışıyor ondan fan sesi çok oluyor bende.
fakat benim anakartım ddr 3 olduğu için gt 730 demişlerdi

İade edebiliyorsanız iade edin, size çok daha iyi bir kart önerelim, RX 550 hatta ikinci el GTX 760, GTX 750 Tİ'ler fark atar o karta. Bende de DDR3 anakart var ve GTX 980 kullanıyorum. Lütfen şu bilgisayarcılara inanmayın, neredeyse hiçbirinin bir şeyden anladığı yok.

fakat benim anakartım ddr 3 olduğu için gt 730 demişlerdi
Benim anakartım da ddr3 fakat oem rx 540 kullandım bir süre bu anakartla hayatımda daha çok memnun kaldığım bir kart olmamıştı bu bilgisayar için.
İade edebiliyorsanız iade edin, size çok daha iyi bir kart önerelim, RX 550 hatta ikinci el GTX 760, GTX 750 Tİ'ler fark atar o karta.
Hocam eski model ddr3 anakartlarda uyumluluk sorunu var ben gt1030 taktım anakart görmedi iade edene kadar canım çıktı sonra gtx750ti da aynı sıkıntıyı yaşatıyor.

Siz tüm sistemi yazar mısınız buraya? Bende MSI H81M-P33 var, GTX 980 ile birlikte kullanıyorum.
Hocam her anakart aynı olmuyor en mantıklısı deneyerek almaktır. İ5 4.nesil ve ddr3 anakartla 1050ti kullanan arkadaşım var şu an ben denedim yine görmedi anakart.

Yeni konular

Geri
Yukarı