GT 730 Overclock edilir mi?

• Konuyu başlatan MuhammetHaktan
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 2B
M

MuhammetHaktan

Ziyaretçi
Merhabalar. :)
Elimde bir GT730 Var
İşlemcim : İntel Pentium G840 2.80GHz Çift Çekirdek.
Bu kart ile battlefield 3 son çözünürlük ve ultrada 18 fps alıyorum.
Fps arttırmak için parça değişmek hariç tek çözüm sanırım overclock
GPU Tweak programı ile yapıldığını duymuştum.
Acaba bunu oc yapabilirmiyim? Veya Yapamaz mıyım?
En kolay ve risksiz yönden sade bir dille anlatabilir misiniz?
Edit : Windows 8.1 Pro Kullanıcısıyım.

GT730 ile BF3 Ultra' da oynamanız şükretmeniz gereken bir durum bence. Oyun için üretilmiş bir kart değil elinizdeki. OC müsait olduğunu da sanmıyorum.

O karta O.C. yapılabilse bile bir fark yaratacağını sanmıyorum. Ultra ayarda 18 FPS veriyorsa medium ayarda 35-40 civarı verir, bu da oynamak için yeterli bence. Hiç zorlamaya gerek yok.
O tip kartlar performans kartları değiller, bu yüzden O.C. için uygun değillerdir.

Hiçbir oyun için uygun değiller bence. O kartla slayt yapar, film izlersiniz. Kartın amacı bu aslında.

MSI marka GT 730' un msi afterburner programını kullanarak;

Çekirdek hızını : 700 mhz den 860 mhz ye

Bellek hızını: 667 mhz den 830 mhz ye çıkarmıştım.

NOT: Arkadaşlarında bahsettiği gibi kart multimedia odaklıdır. (Hiçbir oyunu oynatmaz sözüne katılmıyorum.) Bu sebeple sıcaklık değerlerine bakmanızı öneririm şayet overclock yapıcaksanız.

@steadyflow arkadaşım kartı kullanmadan kesin şeyler yazmasaydın keşke. Dediğin hakkaten yanlış GTA 4 ' ü high'de oynatan bir ekran kartına laf ettirmem kusura bakma. Çok iyi değildir haklısın. Ancak öyle slayt yapılık film izlenecek bir kart değil eminim.

@steadyflow arkadaşım kartı kullanmadan kesin şeyler yazmasaydın keşke. Dediğin hakkaten yanlış GTA 4 ' ü high'de oynatan bir ekran kartına laf ettirmem kusura bakma. Çok iyi değildir haklısın. Ancak öyle slayt yapılık film izlenecek bir kart değil eminim.

Ben kartın amacından bahsettim. GT serisi oyun odaklı değil. Dediğim şey bu. Hâla da arkasındayım dediğimin.

En azından GTX 750 alabilirsen arasındaki performans farkını görüp 'ben neden boş yere bu kartı savunuyorum ki' dersin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı