GT 730 Overclock Potansiyeli nedir?

Bana da yardım lazım, sistem hemen hemen aynı biri yardımcı olamaz mı lütfen ama artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, vakti zamanında GT 730 (ki ben GDDR5 olanını kullanmıştım) kullanmış biri olarak şunu söyleyim: konuya cevap gelmeme sebebi, bu kartın düşük OC potansiyeli sahibi olmasıdır. Yani attığınız taş, ürküttüğünüz kurbağaya değmeyecek.

İlla ki OC yapalım diyorsanız da kullanacağınız programla kademeli olarak değerleri yükseltin. Stabil çalışan en yüksek değerde bırakın.

LG-D855 cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

OC potansiyeli 2 seye baglidir. PSU OC yapinca yeterli gucu verebilecek mi ? Karti yeterince sogutabilecek misin ? Eger bunlar saglamsa baya OC yapabilirsin. Sınır nedir o kartta tam bilmiyorum. Buni deneyerek bulabilirsin. Sürekli dereceyi takip ederek saat hizlarini yavas yavas yükselt. Bi yerden sonra mavi ekran veya goruntu bozulmasi olur muhtemelen. O anda pcyi resetle. Saat ayarlari sifirlanacaktir. Bu sekilde sınırı bulabilirsin.

Isınma sorunu olmuyor arttırdığım da ancak ufak ufak çizikler oluşup gpu bağlantısı kaybedildi gibi bir hata aldım League of legends oynarken belirli bir süre sonrasında bu heralde durmam gereken sınırdır.
OC potansiyeli 2 seye baglidir. PSU OC yapinca yeterli gucu verebilecek mi ? Karti yeterince sogutabilecek misin ? Eger bunlar saglamsa baya OC yapabilirsin. Sınır nedir o kartta tam bilmiyorum. Buni deneyerek bulabilirsin. Sürekli dereceyi takip ederek saat hizlarini yavas yavas yükselt. Bi yerden sonra mavi ekran veya goruntu bozulmasi olur muhtemelen. O anda pcyi resetle. Saat ayarlari sifirlanacaktir. Bu sekilde sınırı bulabilirsin.

Isınma sorunu olmuyor arttırdığım da ancak ufak ufak çizikler oluşup gpu bağlantısı kaybedildi gibi bir hata aldım League of legends oynarken belirli bir süre sonrasında bu heralde durmam gereken sınırdır.

Aynen ole 😊 PSU da onemlidir. Ayni karti iki farkli pcde overclock yaptim. PSU su zayif olanda kabul etmeyen degeri digerinde kabul etti .

Konuyla alakasız olacak ancak ben aynı anakarta sahibim ve GT 730 taktığımda çalışmamıştı. AMD driverleri hala kuruluydu bu yüzden çalışmamış olabilir mi? Veya siz çalıştırmak için farklı bir yöntem mi denediniz?

GT 730 şuan giriş seviyesinin de altında. 2. Nesil i3 kullanıyorsunuz. Bence sizin için yeni bir bilgisayar alma vakti gelmiştir. Fiyatlar gittikçe çoğalıyor ve de azalacağını hiç sanmıyorum. Geçen 4708 TL'ye bulduğum ve çok beğendiğim 1080Ti bir gün sonra aniden 5856 TL oldu. Daha fazla yükselmeden yeni bir tane toplamazsanız pişman olabilirsiniz. Geçen sene 2200 küsür TL'ye alınan 1080'ler bugün 3650 TL. Ve sizin sisteminiz her açıdan geri kaldığına göre vakit kaybetmeden yenisi için para toplamanızı tavsiye ederim. Sadece tavsiye.

Gayet de işime yaradı siz devam edin lütfen ;) amacım zaten çok bir şey değil 10-15 FPS'di onuda başardım.
Not: Amacım zaten eski bir bilgisayarı biraz ayağa kaldırmaktı 1-2 sene idare etsin kardeşimi diye. O açıdan yıkıcı eleştri yerine OC için yardımcı olursanız daha fazla faydası olur.
Kötü kartlara OC yaparak zamanınızı boşa harcamayın, hiçbir şeye yaramayacaktır.
Yeni bilgisayar alıcam zaten para biriktirmekteyim ancak kapıda ödeme seçeneği ile almak zorunda kaldığımdan dolayı (aile ısrarı yüzünden) hazır sistem toplamaya çalışıyorum GTX 1060 lı yada RX 580 olan bir sistem almayı düşünüyorum tavsiyeniz var ise link alabilirim.
GT 730 şuan giriş seviyesinin de altında. 2. Nesil i3 kullanıyorsunuz. Bence sizin için yeni bir bilgisayar alma vakti gelmiştir. Fiyatlar gittikçe çoğalıyor ve de azalacağını hiç sanmıyorum. Geçen 4708 TL'ye bulduğum ve çok beğendiğim 1080Ti bir gün sonra aniden 5856 TL oldu. Daha fazla yükselmeden yeni bir tane toplamazsanız pişman olabilirsiniz. Geçen sene 2200 küsür TL'ye alınan 1080'ler bugün 3650 TL. Ve sizin sisteminiz her açıdan geri kaldığına göre vakit kaybetmeden yenisi için para toplamanızı tavsiye ederim. Sadece tavsiye.

Yeni konular

Geri
Yukarı