GT 730 Overclock Potansiyeli nedir?

Barış Uysal

Kilopat
Daha fazla  
ASUS GT 730 4GB 128bit ekran kartım var. Bunu 70 dereceyi geçmeyecek şekilde stabil çalıştırabileceğim "Afterburner" ayarlarını verebilecek deneyimli birisi varsa yardımcı olabilir mi? Normal bana geldiğinde 700MHZ GPU CLOCK ve 800 MHZ MEMORY CLOCK değerlerine sahip. Bunu stabil çalıştıracak şekilde bir değer önerisi istiyorum internetten araştırmayı pek bildiğim söylenemez tavsiye site varsa onları da alabilirim. Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Sistem Özelliklerim
1-Anakart
Marka: PEGATRON
Model:IPXSB-H61
2-İşlemci
Marka:Intel
Seri: Core i3 2nd Gen
Model:Core i3-2100
Hız: 3.1Ghz
3-Güç Kaynağı
QUAKE LC-8350MX POWER SUPPLY
4-RAM Bellek
Bellek: 4GB
Bellek Hızı:1333MHZ
5-İşletim Sistemi
Windows 7 Home Basic 64 Bit İşletim Sistemi
6-Ekran Kartı;Asus GT 730 128 BIT 4GB DDR3 Paylaşımlı ekran kartı

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru diyor olabilirsiniz ancak sınırlarını düzgünce öğrenmekte kararlıyım ;)
Cevabın değil fakat o kart için ayırdığın zamana deymez bana emin ol.

Bu arada afterburner gpu sıcaklığının 74 derece olduğunu gösteriyor fps kontrol programında ancak GPU-Z'de ve GPU Tweak'de 60 derece dolaylarında bir yanlışlık mı vardır acaba? Teknik yardıma ihtiyacım var biraz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde ekstra sorum olacak, bu ekran kartına daha iyi bir fan soğutma taktırabilir miyim? Nasıl ne kadar? Sorun yaratır mı? (değmez vb yorum yerine yardımcı olursanız sevinirim değmiyeceğini biliyorum imkanlarım kısıtlı şuanda)

Doğru diyor olabilirsiniz ancak sınırlarını düzgünce öğrenmekte kararlıyım ;)

Bu arada afterburner gpu sıcaklığının 74 derece olduğunu gösteriyor fps kontrol programında ancak GPU-Z'de ve GPU Tweak'de 60 derece dolaylarında bir yanlışlık mı vardır acaba? Teknik yardıma ihtiyacım var biraz.

Birde ekstra sorum olacak, bu ekran kartına daha iyi bir fan soğutma taktırabilir miyim? Nasıl ne kadar? Sorun yaratır mı? (değmez vb yorum yerine yardımcı olursanız sevinirim değmiyeceğini biliyorum imkanlarım kısıtlı şuanda)
Core Clock değerini 700 MHz 'den 860 MHz ' ye aşırtarak artifact sorunu olmadan çalıştırabilirsin. Memory Clock değeri normalde 667 MHz iken 830 MHz 'ye aşırtabilirsin. Bu da biraz sıcaklık sorununu getirir. GPU-Z biraz daha doğru performans veriyor diye biliyorum bu sıcaklık konusunda. Ayrıca başlangıç sıcaklığını da yazarsan iyi olur. Onun dışında başka bir Fan takabilirsin fakat bir şey değiştirmez bu. Kasa soğutman da önemli bu noktada.

SS'de de göründüğü gibi MHZ 1600 görünüyor Memory'de. RigorZ açıyorum 74 derece oluyor GPU kullanımı nedendir acaba? Nasıl düzeltilebilir?
lock değerini 700 MHz 'den 860 MHz ' ye aşırtarak artifact sorunu olmadan çalıştırabilirsin. Memory Clock değeri normalde 667 MHz iken 830 MHz 'ye aşırtabilirsin. Bu da biraz sıcaklık sorununu getirir. GPU-Z biraz daha doğru performans veriyo

Bilgi için teşekkürler
Kartın hariçten güç girişi olmadığı için hariçten soğutucu almanın pek bir esprisi olacağını sanmam.

Oyuna girene kadar sorun yok ancak oyuna girince birden 42 dereceden 75 derecelere yaklaşıyor nasıl bir problemdir acaba henüz overclock v.b bişi yapmadım

Dosya Ekleri

• Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    28,1 KB · Görüntüleme: 547
Sanırım kart bu Ekran Kartı. Ancak GPU Tweak'de GPU core clock 700 bellek hızı ise 1600 görünüyor internetten hangi linke baktıysam 1100 yazıyor durumu pek anlayamadım malesef bende bir bilende yardımcı olmuyor galiba burda.

GPU-Z Profili de bu

GPU Tweak'de 800-1600 görünüyor AfterBurner'da 700-800 (core clock - memory clock)

Yapabileceğim en iyi stabil çalıştırabilecek zarar vermeyecek değere overclock etmek istiyorum bu işten anlayan kart hakkında bilgi sahibi birisi yardımcı olursa çok sevineceğim cidden.

Son bir şey daha belli bir orana yükselttikten sonra after burnerda bazen lim no load yazıyor bu voltaj limiti görünmüyor anlamına mı geliyor sürekli gelip gidiyor ?

Dosya Ekleri

• 1.gif
    1.gif
    25,7 KB · Görüntüleme: 588

Geri
Yukarı