GT 730 overclock yapmak

Riqhtful

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Daha önceden eski ekran kartım olan Gigabyte NVIDIA GeForce 210 olan ekran kartıma overclock yapmıştım. Ekran kartı overclock deneyimine sahip bulunmaktayım fakat şu an mevcut olan ASUS GT 730 ekran kartıma overclock yapmakta biraz tereddütleniyorum. İkisi underclock, biri overclock olmak üzeri 3 tane profil var. Underclock olanlarda voltaj değeri 0.900v iken overclock olan tek profilde voltaj değeri 1.080v lâkin voltaj ile oynamadım. Core Clock'u 700'den 770'e çıkardım ve shader clock her zaman ki gibi iki katı kadar artı. Memory Clock'a el atmadım. İki parametreyi +5 şekilde devam edip FurMark'ta test yaparsam kaliteli bir hız aşırtması olur mu?

Sistemim:
-ASUS NVIDIA GT 730 2 GB DDR3 128-BIT
-Powerman 300W +80 Bronze PSU (+12v kanalında 216W)
-Intel Core 2 Quad Q8400 2.66 GHz.

Güncelleme: Core Clock değerini 770'den 780'e çıkardım.

Son düzenleme:
GT 730 kullanıyorum. OC'nin hiçbir anlamı yok o kartta. Sınır OC ile 3 FPS falan artmıştı sadece.
Her kartta overclock kalitesi farklıdır. Yabancı teknoloji forumunda, Fermi mimarileri diğer Kepler ve Maxwell mimarisinde sahip GT 730'lara göre overclock kalitesi ile stabili daha iyi diye beyan edilmişti. Bende bu yüzden yapmakta bulunuyorum. Eskiden GeForce 210 overclock konuları açtığımda sizin gibi cevap verenler oluyordu. Overclock tam anlamıyla gereksiz, yapmaya değmez vs. Böyle denemeleri test amaçlı yapıyorum. O yüzden biraz konuda yardım etseydiniz fena sayılmazdı.

Her kartta overclock kalitesi farklıdır. Yabancı teknoloji forumunda, Fermi mimarileri diğer Kepler ve Maxwell mimarisinde sahip GT 730'lara göre overclock kalitesi ile stabili daha iyi diye beyan edilmişti. Bende bu yüzden yapmakta bulunuyorum. Eskiden GeForce 210 overclock konuları açtığımda sizin gibi cevap verenler oluyordu. Overclock tam anlamıyla gereksiz, yapmaya değmez vs. Böyle denemeleri test amaçlı yapıyorum. O yüzden biraz konuda yardım etseydiniz fena sayılmazdı.
Benim kartımda Fermi :).

Geri
Yukarı