GT 730 PSU ve İşlemci Önerisi

YakupAslan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
köle
Merhaba. GT 730 ekran kartı, 8 GB RAM, i3 530 bilgisayarım var. Elimdeki PSU 350W. Sizce yeterli mi? Anakartın ismini bulamadım, OEM olarak yazıyor, i3 530'un yerine hangi işlemciyi önerirsiniz? Ayrıca çok abes bir soru ama bu sistem, bu haliyle ne oynatır, yükselteceğim işlemci ile ne oynatır?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ve anakartı satıp yeni anakart ve işlemci al bence sana önerim yoksa ileride sıkıntı yaşarsın. Tabi eğer hala bu sistemi tutmak istiyorsan Xeon X3470 alabilirsin ve overclock yapabiliyorsan birazcık overclock yapabilirsin.

GT 730 ile maxsimum ne oynayabilirsin zaten. 350W PSU yeter. İşlemciyi i7 860 yap+ RX 560 ile piyasadaki çoğu oynunu 900P orta ayarlarda falan oynayabilirsin. Ama PSU'yu da değiştirmen gerek.

Son düzenleme:
İşlemci ve anakartı satıp yeni anakart ve işlemci al bence sana önerim yoksa ileride sıkıntı yaşarsın. Tabi eğer hala bu sistemi tutmak istiyorsan Xeon X3470 alabilirsin ve overclock yapabiliyorsan birazcık overclock yapabilirsin.
GT 730 ile maxsimum ne oynayabilirsin zaten. 350W PSU yeter. İşlemciyi i7 860 yap+ RX 560 ile piyasadaki çoğu oynunu 900P orta ayarlarda falan oynayabilirsin. Ama PSU'yu da değiştirmen gerek.
Cevaplarınız için teşekkürler. Bu bilgisayar elime yeni geçti, eski bilgisayarımdan da iyi. GT 730 takıp bir süre idare edeceğim. Elime bir kasa daha geçecek. İkisini toplayıp satar iyi bir şey alırım. Xeon ucuza bulamazsam alamam, i7, RX ve PSU işi biraz tuzlu bana. Tekrardan teşekkürler..

Xeon ucuza dolu dolu var 120 falan bulursunuz rahat. İşlemciyi alınca testleri yapmayı unutmayın.
PSU değiştirmeme gerek kalacak mı? Bana oyun performansı anlamında getirisi ne olacak elimdeki işlemciye nazaran? Bir de OC'dan bahsediliyor, gerek var mı, yaparsam soğutucu ve yeni PSU şart mı?
Aslında PSU'yu değiştirmeden stok Xeon+ RX460 OEM alınabilir. 600-650'ye malolur.
Stok Xeon nedir? Dediğiniz güzel olur fakat şuan 600 TL'yi kaldıracak bütçem yok, ki RX460 OEM'e 500 TL yazmışlar ikinci eline. Daha monitör alacağım 300 TL'ye. 200 TL'ye GT730 4 GB buldum alacağım yakın bir sürede.
Ekran kartı aldıktan sonra kontrolünü nasıl yapacağım?

Stok yani hızaşırtma uygulanmamış haliyle. Azıcık pazarlık yapın 350TL'den fazla etmez o kart.
Ekleme: GT 730 asla 4 GB VRAM'ı kullanamaz. İlle GT 730 mu alacaksın AMD tarafında HD5770 var iki katı performans aynı paraya.
Ekleme: Almadan önce aldığın kişiye yaptıracaksın kontrolü, yoksa fena dolandırılırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı