GT 730 sistemde LoL 45 FPS oluyor

Makaleler
4
Yer
Ankara
Arkadaşlar merhaba, sistemim:
  • 6 GB RAM.
  • Xeon E5405 2.00 GHz işlemci.
  • GT 730 4 GB ekran kartı.
Sistemim ahım şahım yüksek değil ama bence LoL için fersah fersah yeterli sorunum şu.
LoL oynarken normalde 60-80 FPS fightlara girince 45-60 arası oluyor ama oyunu en düşük ayarlarda oynadığım zaman da değerler aynı en yüksekte oynadığım zamanda değerler aynı. Bu dengesizliğin çözümünü bilenler yardım ederse sevinirim.
  • 6 GB RAM.
Sistemim ahım şahım yüksek değil ama bence LoL için fersah fersah yeterli sorunum şu.
LoL oynarken normalde 60-80 FPS fightlara girince 45-60 arası oluyor ama oyunu en düşük ayarlarda oynadığım zaman da değerler aynı en yüksekte oynadığım zamanda değerler aynı. Bu dengesizliğin çözümünü bilenler yardım ederse sevinirim.

Oyun SSD'ye kurulu bu arada.

Oyun normal grafiklerde ekran kartına yük bindiriken, düşük grafiklerde işlemcine yük bindiriyor.
İşlemcini yükseltirsen düşük grafiklerde oynarken FPS'in artacak. Ekran kartını yükseltirsen, yüksek grafiklerde FPS'in artacak.

Oyun normal grafiklerde ekran kartına yük bindiriken, düşük grafiklerde işlemcine yük bindiriyor.
İşlemcini yükseltirsen düşük grafiklerde oynarken FPS'in artacak. Ekran kartını yükseltirsen, yüksek grafiklerde FPS'in artacak.

Hocam hiçbir değişiklik yok Full aynı FPS ve yükseğe çektiğimde ekran kartı kullanımı 70'i geçmiyor.
İşlemci darboğazı.

Nasıl yani? CS:GO'da sorun yok Valorant sabit 60+FPS Watch Dogs 40+ FPS oynarken sadece LoL gibi bir oyunda mı oluyor bu darboğaz.

• 6 GB RAM.

Oyun SSD'ye kurulu bu arada.

İşlemcinle ilgili bir sorun tahmin ediyorum genelde düşük grafiklerde FPS düşüşü varsa işlemci yetersiz oluyor.

İstemciden ayarlara girin. Oyun kısmını bulup DX9 modunu aktifleştirin.

1633977033098.png

1633977026077.png

Yeni konular

Geri
Yukarı