GT 740M LOL'de FPS Düşüşü Sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

Uchiha GGörkem

Centipat
Ayarları falan yaptım hepsi düşükte. Nvidia ayarları da performansta hatta tasarruf modu açık ve oyun sırasında istemci de kapalı. Oyuna giriyorum FPS 120 oluyor 60 oluyor 30 oluyor 2 saniyede bir değişiyor. 60 FPS'ye sabitliyorum yine 30 a falan düşüyor artık bıktım oynanmıyor oyun falan tahmin edebiliyorsunuzdur. Ne olur yardım edebilecek birileri yok mu lütfen?

SİSTEMİM :
İşlemci : İntel Core i7 - 4700MQ CPU @ 2.40GHz 2.40 GHz
Ekran Kartı : NVIDIA GeForce GT 740M
RAM : 8,00 GB
Sistem Türü : 64 Bit
DirectX Sürümü : DirectX 12
Bilgisayar : Windows 10 (Laptop)

Merhaba. Öncelikle NVıdıa denetim masasından ayarları varsayılana sıfırlayın. Sorununuz Oyun içi GPU kullanımının aniden düşmesinden kaynaklanıyor olabilir. Ekran kartı driver güncel mi diye de sormuyorum. Zira mevcüt sürücü sürümünle alakalı olabilir ve bu sorun her oyunda da olmayabilir. Unutmayın; En güncel sürücü her zaman en kararlı en iyi performası vermez. Benim size önerim 416.81 güncellemesini google üzerinden aratıp, bu sürüme temiz kurulum yapmanız. Nereden bu kanıya vardın diye soracak olursanız: PUBG de sürekli GPU kullanımı %50 lere kadar düşerken, cpu kullanımı sürekli %95 -%100 değerlerindeydi. CPU Sıcaklığı ise oyun içinde sadece 50 derecede iken, aniden 7-8 saniye süren droplar yaşanıyordu. 416.81 sürümüne geçtim geçeli 10- 15 fps artışı oldu. Bunun yanında drop kasılma gibi sorunlar yaşamıyorum. bu sürümü indirmeni tavsiye ediyorum. Ayrıca donanimlarınızın sıcaklık kontrollerini oyun içinde MSI Afterburner programı ile takip ediniz. 417.22 sürümü de gayet stabil... Laptop ta ısı problemin varsa, temizlemen de gerekebilir.

Son düzenleme:
Tasarruf modu dediğin şey güç ayarları değildir umarım. Güç ayarlarını yüksek performansa alıp prizde mi kullanıyorsunuz? Eğer öyle değilse dediğim gibi bir deneyin.
Evet güç ayarları yüksek performansta ve prizeyken oynuyorum ne yapmam gerekir?
Merhaba. Öncelikle NVıdıa denetim masasından ayarları varsayılana sıfırlayın. Sorununuz Oyun içi GPU kullanımının aniden düşmesinden kaynaklanıyor olabilir. Ekran kartı driver güncel mi diye de sormuyorum. Zira mevcüt sürücü sürümünle alakalı olabilir ve bu sorun her oyunda da olmayabilir. Unutmayın; En güncel sürücü her zaman en kararlı en iyi performası vermez. Benim size önerim 416.81 güncellemesini google üzerinden aratıp, bu sürüme temiz kurulum yapmanız. Nereden bu kanıya vardın diye soracak olursanız: PUBG de sürekli GPU kullanımı %50 lere kadar düşerken, cpu kullanımı sürekli %95 -%100 değerlerindeydi. CPU Sıcaklığı ise oyun içinde sadece 50 derecede iken, aniden 7-8 saniye süren droplar yaşanıyordu. 416.81 sürümüne geçtim geçeli 10- 15 fps artışı oldu. Bunun yanında drop kasılma gibi sorunlar yaşamıyorum. bu sürümü indirmeni tavsiye ediyorum. 417.22 sürümüde gayet stabil...
Yanıtın için teşekkür ederim bakacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı