GT 750 Ti için 350W PSU yeter mi?

GT750 Ti diye bir kart yok, GTX 750 Ti o.
Normalde 350W PSU yeterli olur fakat Everest marka olunca tek diyeceğim şey at çöpe gitsin. Kalitesiz ucuz bileşen, yarın öbür gün tüm sistemden olmanızı istemem. Daha kaliteli PSU'lara yönelin. Bütçeniz varsa söyleyin önereyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Caner Uncu Arkadaş 750 TI alıyorsa bahsettiğin gibi PSU'yu çöpe atma diye bir lüksü olamaz. Saçma bir yorum olmuş.
Ancak gene de Everest PSU'ların kalitesiz olduğunu değiştirmez.

Konu sahibinin sorusuna cevap ise, bu şekilde söyleyeceğimiz bir şey yanlış olur. Ya model numarasını ya da PSU'nun üzerindeki etiketi atarsan yetip yetmeyeceğini söyleyebiliriz. Önemli olan kaç W olduğu değil 12V kanalından kaç A verdiği.

GT750 Ti diye bir kart yok, GTX 750 Ti o.
Normalde 350W PSU yeterli olur fakat Everest marka olunca tek diyeceğim şey at çöpe gitsin. Kalitesiz ucuz bileşen, yarın öbür gün tüm sistemden olmanızı istemem. Daha kaliteli PSU'lara yönelin. Bütçeniz varsa söyleyin önereyim.
Ucuz ve iyi bir PSU önerir misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
@pasii Sanırım mesajıma bakmadınız. Ucuz ve iyi bir PSU diye bir şey yoktur :) PSU'da paraya kıyıp iyisini alırsın. Ucuzuysa kötüsüdür, düz mantık. GTX 750 TI'ı 500 TL'ye aldığınızı varsayalım artık ne kadar bilemeyeceğim üstüne bir de PSU için en az 250-300 TL gibi bir fiyat vermeniz gerekiyor. Ben o yüzden dedim.

Ancak eğer PSU'nuz yetmiyorsa elbette yenisini alın. Bunun için de üstte yazdığım mesajdaki gibi "Ya model numarasını ya da PSU'nun üzerindeki etiketi atarsan yetip yetmeyeceğini söyleyebiliriz."

@pasii Sanırım mesajıma bakmadınız. Ucuz ve iyi bir PSU diye bir şey yoktur :) PSU'da paraya kıyıp iyisini alırsın. Ucuzuysa kötüsüdür, düz mantık. GTX 750 TI'ı 500 TL'ye aldığınızı varsayalım artık ne kadar bilemeyeceğim üstüne bir de PSU için en az 250-300 TL gibi bir fiyat vermeniz gerekiyor. Ben o yüzden dedim.

Ancak eğer PSU'nuz yetmiyorsa elbette yenisini alın. Bunun için de üstte yazdığım mesajdaki gibi "Ya model numarasını ya da PSU'nun üzerindeki etiketi atarsan yetip yetmeyeceğini söyleyebiliriz."
Bilgisayarı açıp atarım. Size de soralım acaba iyi midir tek fanlı olan. 250 tl fiyatı.

@pasii Tek fanlı olması sıkıntı değil ama temiz olması önemli. Testini yapıp almaya özen gösterin. Ek olarak E8400 ile GTX 750 TI bayağı bir darboğaz yapacaktır. İşlemci değişimi de öneriyorum. Modlanmış Xeon olabilir.

@pasii Tek fanlı olması sıkıntı değil ama temiz olması önemli. Testini yapıp almaya özen gösterin. Ek olarak E8400 ile GTX 750 TI bayağı bir darboğaz yapacaktır. İşlemci değişimi de öneriyorum. Modlanmış Xeon olabilir.
Bende E8400 yok başka arkadaşta var. Peki bende İntel İ5 4460 3.20 Ghz var darboğaz olur mu ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı