GT 940M ETS 2'de FPS Düşüşü

Kerm_e

Hectopat
Yer
Selanik
ETS 2 oynuyorum, çok seviyorum. Fakat 70 FPS alırken bir anda FPS düşüyor kaza yapıyorum. En sonunda ban yiyeceğim. Nasıl çözerim? Yardım edin. 😭

İşlemci: i5 5200u
RAM: DDR 1600 MHz 8 GB
Ekran Kartı: GT 940M

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarları kıs FPS 30a sabitle ve dizüstü bilgisayar olduğundan güç seçeneklerinden pilde oynarken de yüksek performansı seç. Mümkün olduğunca fişe takılı oyna bataryayı sök ömrü gitmesin.

Ayarları kıs FPS 30a sabitle ve dizüstü bilgisayar olduğundan güç seçeneklerinden pilde oynarken de yüksek performansı seç. Mümkün olduğunca fişe takılı oyna bataryayı sök ömrü gitmesin.
Batarya öleli çok bilmem kaç senedir fişe takılı. Ayarlar doku hariç hepsi en düşükte. FPS sabitleme nereden yapılıyor?(

Bunu denemiş miydiniz?

Bunu denemiş miydiniz?
Bilgisayar çok ısınıyor pek deneyesim gelmedi.

Bilgisayar çok ısınıyor pek deneyesim gelmedi.
Zaten sorun da ekran kartının yeteri kadar ısınamaması :D Yani bu ekran kartında sınır 70 derece olarak bleirlenmiş ve 70 derece laptop için çok düşük bir değer. Normalde 85-90 gibi değerler olur sınır için. Bu program da ekran kartı sıcaklık sınırını yükseltiyor ve hız düşürmesini engelliyor. Yani büyük ihtimalle sizin de sorununuz bu olduğu için direkt bunu attım.

Zaten sorun da ekran kartının yeteri kadar ısınamaması :D Yani bu ekran kartında sınır 70 derece olarak bleirlenmiş ve 70 derece laptop için çok düşük bir değer. Normalde 85-90 gibi değerler olur sınır için. Bu program da ekran kartı sıcaklık sınırını yükseltiyor ve hız düşürmesini engelliyor. Yani büyük ihtimalle sizin de sorununuz bu olduğu için direkt bunu attım.

Deneyeceğim teşekkürler.

85 mi yapmalıyım 80 mi hocam? Hangisi daha iyi olur?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı