GT 940M Oyun Performansı

gerrardynwa

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Arkadaşlar bu soruyu uzun süredir soracaktım sürekli unuttum. Bu yaz kısmet olursa laptop almayı düşünüyorum. Şu anda piyasadaki çoğu laptop GT 940M ekran kartına sahip. Resmen klasik haline geldi. Benim merak ettiğim bu ekran kartının testlerine baktığım zaman mesela FIFA 17 high ayarlarda 1920x1080 çözünürlükte en fazla 42.9 FPS alacağı gözükürken Mafia 3 ise low ayarlarda bile en fazla 17.2 gözüküyor. Üstelik çözünürlük sadece 1280x720. Şimdi asıl olaya gelmek gerekirse burada yazılandan daha yüksek FPS alamaz mıyız? Ne biliyim madem bu ekran kartı bu kadar FPS az alıyor Asus vs. neden 3 milyarlık laptoplarında bu ekran kartını kullanıyor? Üstelik bu ekran kartı Mafia 3 açamayacaksa. Ayrıca bu değerlere notebookcheck adresinden ulaştım. Eminim bu soru birçok kişinin aklındaydı ben sorayım dedim. Kısacası işlemci vs. bu değerleri etkilemiyor mu i7, i5 olması vs. ? Cevabınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum 940m gercekten iyi bir kart butcesi olmayanlar icin. Genel olarak cogu oyunu aciyor fakat mafia3 gibi cok agir grafikleri olan oyuna gucu yetmiyor malesef. Ayni kart bendede var butceme gore gayet memnunum ve beni tatmin ediyor

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı