GT630M laptopta Valorant 60-70 FPS'ten 20-30 FPS'e düşüyor

• Konuyu başlatan Nexs
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 232

Nexs

Centipat
Daha fazla  
Eski bir laptopum var GT630M 5. 3 nesil bir işlemci ve 6 GB RAM'i var Valorant'i ilk açıtıgımda 60 70 FPS veriyor laptop ısınmaya başlayınca bir anda FPS'im 30 20 arasına düşüyor. Sanırım GPU kullanımını düşürüyor nasıl bir ayar yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ile ekran kartının sıcaklıklarını ve kullanım değerlerini bizimle paylaşmalısınız. Muhtemelen işlemci ısındığı için frekansını düşürüyordur ama değerleri paylaşırsanız daha kesin bir sonuca varılabilir.

Aynı nesil işlemci ve ekran kartlı bir laptop bende de var ve hem işlemcisi hem de ekran kartı +90 dereceye çıkıyor. 90 dereceden sonra hız düşürüyor. Macun yenilemek bir işe yaramadı, sadece 90 derece olmasını bi tık yavaşlattı. Soğutma sistemi çok aşırı kötü bir model. ASUS Vivobook S550CM bendeki.

İşlemci ile ekran kartının sıcaklıklarını ve kullanım değerlerini bizimle paylaşmalısınız. Muhtemelen işlemci ısındığı için frekansını düşürüyordur ama değerleri paylaşırsanız daha kesin bir sonuca varılabilir.

Bilgisayarda 6 GB RAM'in 5'i yanmış yeni fark ettim değiştirdim ama bu sefer şöyle bir hata veriyor.

Valorant'in ayarlarıyla oynuyordum sonra böyle bir şey oldu.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    168,3 KB · Görüntüleme: 13
  • image.jpg
    image.jpg
    145,7 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı