Çözüldü Valorant sürekli 300 FPS'ten 30 FPS'e düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RamazanQs

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1050 Tİ
Ryzen 3 3100
Merhaba, Valorant'ta 300 FPS alıyorum fakat saçma bir şekilde her saniye drop yiyorum 30 FPS'e düşüyor. Normalde böyle bir sorun yoktu ve 1 hafta içinde oldu bu olay. Sanırım farklı bir hesaba girince böyle bir şey yaşamıyorum.

Çözüm
Hocam kasa temizliği ve işlemci macununu kontrol ettiniz mi? Aynı sorun bende de vardı iyi bir temizlik ve macunlama ile sorunum düzelmişti.

Birkaç hafta önce tozları temizledim fakat macuna dokunmadım sorun macundan dolayı olsa ısıdan anlaşılmaz mı?

İşlemcinin driverını kaldırıp yeniden başlattım sorun çözüldü teşekkürler.
Optimizasyon olabilir diğer oyunlar nasıl.

Eğer diğer oyunlarda öyleyse DDU ile sürücü kaldırıp yüklerseniz eğer ki diğer oyunlarda bir şey yoksa o zaman sorun valoranttadır silip yüklersiniz ya da güncelleme beklersiniz.

Darboğaz da olabilir sıcaklık ve frekansları da kontrol edebilirsin.

Monitör Hz'nizin 15FPS üstüne sabitleyin.

Denedim ama çözülmedi.

Optimizasyon olabilir diğer oyunlar nasıl.

Eğer diğer oyunlarda öyleyse DDU ile sürücü kaldırıp yüklerseniz eğer ki diğer oyunlarda bir şey yoksa o zaman sorun valoranttadır silip yüklersiniz ya da güncelleme beklersiniz.

Darboğaz da olabilir sıcaklık ve frekansları da kontrol edebilirsin.

Şimdi kontrol ettim diğer oyunlarda da bu sorun var 1 hafta önce format atmıştım ondan dolayı olabilir mi çözümü nedir?

Son düzenleme:
Denedim ama çözülmedi.

Şimdi kontrol ettim diğer oyunlarda da bu sorun var 1 hafta önce format atmıştım ondan dolayı olabilir mi çözümü nedir?

Hocam kasa temizliği ve işlemci macununu kontrol ettiniz mi? Aynı sorun bende de vardı iyi bir temizlik ve macunlama ile sorunum düzelmişti.

Birkaç hafta önce tozları temizledim fakat macuna dokunmadım sorun macundan dolayı olsa ısıdan anlaşılmaz mı?

İşlemcinin driverını kaldırıp yeniden başlattım sorun çözüldü teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı