Çözüldü Valorant 100 FPS'ten 20 FPS'e düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

XBaroas

Decapat
Daha fazla  
RAM
6 GB
60 Hz bir laptopum var ve 100-20 FPS arası alıyorum ama bir yere aniden bakınca 20 FPS'e düşmesi beni gıcık ediyor. Sizce bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
60 Hz bir laptopum var ve 100-20 FPS arası alıyorum ama bir yere aniden bakınca 20 FPS'e düşmesi beni gıcık ediyor. Sizce bu sorunu nasıl çözebilirim?

Cevap cok acık hocam yanılmıyorsam laptop islemcileri ısındıgı zaman GHz'sini düşürür ve Valorant'ta islemci tabanlı bir oyun oldugu icin haliyle FPS düşer tavsiyem termal macunları yenileyip bir güzel PC'yi temizleyin ve laptopun altına sogutma yerlestirin sorun yüksek ihtimalle kalkacaktır.

Sistemin nedir be kardeşim.

Sistemi tahmin ediyoruz herhalde. Düşük işlemciden dolayı olabilir. FPS'i sabitlemeyi deneyebilirsin ısıdan dolayı performans düşüşüde olabilir.

Sıcaklık değerlerini paylaşabilir misiniz?

Oynayınca ısınıyor 55-60 derece olabilir.

Sistemin nedir be kardeşim.

Özellikle şunu eklemek istiyorum eskiden sabit 60 FPS alıyordum bu güncellemeye kadar bu güncelleme geldikten sonra FPS düşüşleri başladı 100-20 FPS.

HDD mi var sende?

SSD.

Sistemi tahmin ediyoruz herhalde. Düşük işlemciden dolayı olabilir. FPS'i sabitlemeyi deneyebilirsin ısıdan dolayı performans düşüşüde olabilir.
AMD Ryzen 3 3250U

Son düzenleme:

Özellikle şunu eklemek istiyorum eskiden sabit 60 FPS alıyordum bu güncellemeye kadar bu güncelleme geldikten sonra FPS düşüşleri başladı 100-20 FPS.

SSD.

AMD Ryzen 3 3250U.

55-60 derece çok yüksek bir değer değil sorun termal macun ile alakalı değilmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı