Harici Ekran Kartlı Sistemde IG-PLATFORM-ID Sorunu

madator

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba

sistemim i5-4440 ve gigabyte z87-ud3 sistemimde harici ekran kartı yokken maverics sorunsuz bir şekilde çalışıyordu. Yeni ekran kartı aldım gtx 750 ti mac ile uyumsuz olduğu için transmac ile flash bellekten nvidia sürücülerini kaldırdım ve sorunsuz kurulum yaptım. Ancak sitede yer alan bütün ig-platform-id leri denememe rağmen hd4600 hala 7mb görünüyor. Clover Bootloder kullanıyorum Charmelion ile boot edemedim sistemi. Neyi yanlış yaptığımı anlayamadım yardımlarınızı bekliyorum.

İyi forumlar

Kartınızın 10.9.3 sürümü ile çalışması gerek. Eğer anakartınıza switch vb. şekilde intel hd onboard kartı kapatma var ise kapatınız ve öyle deneyiniz.

Not: Dediğim işlemi yapınca intel sürücüleri silin (yapamasanızda silip deneyin nvidia kalsın).

Clover için bir ayar dosyam var deneyiniz (dizüstü için): batu

Sistemim ile uyumlu olduğuna emin misiniz? Hd4600'ü biosdan kapattım ve açılışı denedim grafik moda geldiği an sistem reset atıyor. İntel grafik sürücülerini kaldırdıktan sonrada durum değişmedi bir türlü grafik moda geçmeyi başaramadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Komut olarak; GraphicsEnabler=No ve Yes, PciRoot=1 deneyin. İsterseniz intel sürücüler varken, harici kartı sökerek test yapın.
Ekleme: Ben onboard intel kartınızı uyumlu diye söyledim :).

İntel kartım uyumlu harici kart yokken sorunsuz da çalışıyor. Asıl sorun Harici kartı takınca ortaya çıktı. İşlemcin platform id sini bulsam çözülecek sanki?

Son düzenleyen: Moderatör:
Demek oluyor ki; o kartın Ti modeli çalışmıyormuş. Ben normal model sandım :). Forumların yalancısıyım, uyumlu diye görmüştüm. Sorunun işlemci olmadığı için bir fark yapmaz. Tek çare destek çıkana kadar o kartı uyutmak veya Windows vb. kullanmak. O kartı elden çıkarıp, tonymacx86.com sitesindeki custobeast konularındaki kartlar ile değişmeni tavsiye ederim. Bir daha bilisayar toplarsan (mac için); tonymacx86.com custobeast kısımına bak.

Not: Bir bakarsın değişik bir durum olur çalıştırabilirsin. Asla kesin konuşamayız hackintosh için :). Yani olursa, bana sen olmaz dedin ama oldu deme :). Fazla donanım test edemiyorum. Sizlere araştırmlarım ve yardımcı olduğum insanlar üzerinden edindiğim deneyimleri aktarmaya çalışıyorum. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı