GTA 4 hikayesi neden bu kadar sıkıcı?

Steam'den birkaç gün önce GTA 4 aldım indirimli. 4-5 senedir oynamıyordum tekrardan başlayayım dedim. Fakat önceden zevk aldığım oyun artık sıkıcı ve uzun gelmeye başladı. Ben bu oyunu 2 kez bitirdim. Sebebi nedir acaba?

Bana kalırsa aksiyon dolu değil de biraz duygusal bir hikaye olmuş diğer GTA'lara nazaran. Ben sevmiştim hikayesini.

Aslında şaşırtıcı bir gerçek şu dur ki; GTA 4 dinamikleri GTA 5 dinamiklerinden daha iyi olduğu testelerden de anlaşıldı. Ama hikayesi cidden kötü.

GTA 5 gibi eğlence tarafının fazla olmaması yüzündendir. GTA 4 daha ağırbaşlı bir oyun. Atmosferi kasvetli ve karanlık. Bana göre GTA serisinin en iyi oyunu. Niko da bizim gibi Amerikaya yabancı olduğu için beraber keşfediyorduk. Bu da hikayeye doğallık katıyordu. Hele o araç fizikleri beni benden alıyordu. Sırf araba sürmek için bile GTA 4 oynanır.

Açıkçası sorduğun soru da saçma. Canın istemiyorsa oynamazsın. Biz senin neden tekrardan oyunu oynamak istemediğinin sebebini nereden bilelim? :) "GTA 4'ü bir kez daha bitiremedin, eyvah! Kesinlikle doktora gitmelisin. Büyük bir sorun var! " mı diyelim :) Bunun cevabını verecek kişi sensin. Sonuçta daha önce 2 kez zevkle bitirdiğini söylüyorsun. Mantık olarak sadece hikaye üzerine kurulu bir oyunun hikayesi sıkıcı olsaydı 2 kez bitirmezdin diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Hikayesi güzel aslında ve arkadaşın dediği gibi gerçekçilik ön planda. Gta 5 ile gerçekçilik yönünden kıyaslama videoları vardı. Sıkıcı tarafı şehir. Dar, sürekli araba ve trafik var. Şöyle rahatça hızlanıp bir yere gidemiyorsunuz. Eğlence kısmı diğer oyunlarından az o yüzden sıkıcı gelmiştir. Yinede güzel oyun bence.

GTA 4'e güzel bir ENB paketi ile muhteşem grafikler elde ediyorsunuz, o yıllar çok güzeldi Novoka91 adlı bir rus VIP araç filan yapıyordu tanışmıştım şans eseri, internette olmayan efsane arabaları gönderirdi ne günlerdi be..

Bende zamanında Grand Theft Auto: Liberty City Stories almıştım fakat yarım saat sonra bıraktım oynamadı, nedense beni sarmadı. Daha sonra hiç girmedim. Öyle Steam kütüphanesinde duruyor. Şimdi bu postu görünce tekrar başlasam mı diye düşündüm. Şimdi baktım 26 dk oynamışım. :)

Bende zamanında Grand Theft Auto: Liberty City Stories almıştım fakat yarım saat sonra bıraktım oynamadı, nedense beni sarmadı. Daha sonra hiç girmedim. Öyle Steam kütüphanesinde duruyor. Şimdi bu postu görünce tekrar başlasam mı diye düşündüm. Şimdi baktım 26 dk oynamışım. :)
Ben denedimde olmuyor, optimizasyon leş gerçekten ENB kullanmadan oynanılmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı