GTA 4 neden sevilmedi?

Zamanında optimizasyon sorunlarıyla çıktı. Hikaye olarak en çok beğenilenlerden biri aslında.
Hocam optimizasyon sorunu her oyunda ola bilir. RDR2'de optimizasyon sorunlarıyla çıkan bir oyun ama nereden baksan herkes ona şaheser, başyapıt diyor. GTA 4'ün eksi tarafları bence haritasının küçük olması ve açık dünya çeşitliliğinin az olması, birde insanı boğan kahverengi havası.

Zannımca başlıca optimizasyon olmak üzere oyunun insanı gereksiz boğan ve kasvetli yapısı, mekanikler sebeplerden birkaçı olabilir. Sonuçta düşündüğünüzde birçok GTA oyuncusu oyuna girip sağa sola sıkıp arabayla şehri turlamak için oynadığından ortam ve araç mekanikleri oyuncuların belli bir kısmını oyundan uzak tutmuş olabilir. Lakin bunlara rağmen GTA 4'ün sevilmeyen bir oyun olduğunu düşünmemekteyim. Yine de hatırı sayılır miktarda oyuncu kitlesi varmış zamanında. Hala da internette fizik motorunu öven insanlar görebildiğimize göre sevilmemiş bir oyun demek bence biraz ağır olur.

Oyunun renk tonları ve teması, optimizasyonu ve araba sürmenin zorluğu yüzünden. Şahsen bence güzel bir oyun ama çoğu kişinin beğenmemesi sıra dışı değil.

Hocam aslında benim de GTA serisinde en sevdiğim oyun budur bana göre.
1 nedeni-optimazsyonu çöptü.
2 nedeni-oyunun gerçekten karanlık havası çok vardı güneş olsa dağı oyun hep griydi ve bunu PS3 ve Xbox 360 oyuncuları mod ile yapmalırı zordu 2008 yılında.
3 nedeni-açık dünyası ve silah çeşitliliği insanlar GTA san sonra GTA 4 gördüğünde ilk sordukları sorulardan bitanesi açık dünya nerede?
4-nedeni-araba çeşitliliği hocam oyunda aman aman araba yok.

He bir de hocam GTA serisinde ilk 2'ye girer bende GTA 4

Aslında bu oyun seviliyor fakat GTA SA ve GTA 5 gibi oyunlara kıyasla çok tutamadı. Arkadaşlar sizce GTA serisinin en önemli oyunlarından biri olan GTA 4 neden diğer GTA oyunları kadar sevilmedi? Bu oyunun diğer oyunlara kıyasla eksi tarafları nedir sizce?

Eki Görüntüle 1807780
•Optimizasyon hataları
•Oyunun boğuk havası ve ortamı

Zannımca başlıca optimizasyon olmak üzere oyunun insanı gereksiz boğan ve kasvetli yapısı, mekanikler sebeplerden birkaçı olabilir. Sonuçta düşündüğünüzde birçok GTA oyuncusu oyuna girip sağa sola sıkıp arabayla şehri turlamak için oynadığından ortam ve araç mekanikleri oyuncuların belli bir kısmını oyundan uzak tutmuş olabilir. Lakin bunlara rağmen GTA 4'ün sevilmeyen bir oyun olduğunu düşünmemekteyim. Yine de hatırı sayılır miktarda oyuncu kitlesi varmış zamanında. Hala da internette fizik motorunu öven insanlar görebildiğimize göre sevilmemiş bir oyun demek bence biraz ağır olur.
Hocam bende zaten oyun sevildi diyorum ama neden San Andreas, Vice City veya GTA 5 kadar tutmadı bu oyun acaba? Onu sormak istedim. Dünya üzerinde en sevilen GTA oyunlarından biri ama Türkiyede çoğu kişi bu oyunu yerden yere vuruyor, Youtube veya burada. Dost Kayaoğlu gibi bir oyun yayıncısı bile bu oyunu gömüp durdu oynarken.

Aslında bu oyun seviliyor fakat GTA SA ve GTA 5 gibi oyunlara kıyasla çok tutamadı. Arkadaşlar sizce GTA serisinin en önemli oyunlarından biri olan GTA 4 neden diğer GTA oyunları kadar sevilmedi? Bu oyunun diğer oyunlara kıyasla eksi tarafları nedir sizce?

Eki Görüntüle 1807780
Oyunu 20 Saatte bitirdim güzeldi

Geri
Yukarı