GTA 5 5600XT düşük GPU kullanımı

7777

Hectopat
GTA 5'i yeni indirdim ve şu an oyun içinde işlemci kullanımı çok az, darboğaz söz konusu olduğunu sanmıyorum. Sistemim:
RX 5600XT.
AMD Ryzen 5 3600.
2x8 RAM 2400MHz şu an normal de 3200MHz daha ayarlamadım.
Gigabyte B450M S2H v2.
Ayarların hepsi en yüksekte olmasına rağmen bu şekilde önceden GTX1650 olan laptopumda bile bu kadar düşük almıyordum. Nedeni nedir?
Hiçbir büyük oyunda böyle kullanımlar almadım.

Ekran Görüntüsü (31).png

Ben bunu araştırdım. Çoğu oyuncu online versiyonunun yeterince optimize edilmediğini söylüyor. Ayrıca bulunduğun lobideki oyuncu sayısı artarsa fps ona göre düşüyor. Olur da pvp'in gerçekleştiği bir alana gidersen bu daha fazla düşer. Polislerin ortaya çıkması, patlamalar, kullanılan araçlar derken fps ciddi anlamda düşüyor. Bu fps olayı sadece konsollarda sabit ( Xbox One hariç, 15 - 25 fps arası ).

@7777 hocam dikkat etmedim Online'miydi oyun? :D
Online da @takemybreath hocamında dediği gibi maalesef optimizasyon sıkıntısı var ben şu an GTX770 kullanıyorum %50-60'larda FPS düşük bu yüzden şehir dışı %90-100 kullanıyor.
Buna yapacak bir şey yok maalesef oyun ile ilgili.

@7777 hocam dikkat etmedim Online'miydi oyun? :D
Online da @takemybreath hocamında dediği gibi maalesef optimizasyon sıkıntısı var ben şu an GTX770 kullanıyorum %50-60'larda FPS düşük bu yüzden şehir dışı %90-100 kullanıyor.
Buna yapacak bir şey yok maalesef oyun ile ilgili.
Evet online ,offline 130 140fps ama eski PC 70 80 verirken ondan kat ve kat güçlü bir PC alınca böyle bir sorun olması trajikomik :D .

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda PC ve oyun konsollarının birbirleriyle karşılaştırılmaları yapılmış. Dil İngilizce.

Sen oyundaki çimlerin oraya git kullanım artar orada yoğunluk var şu an kartının fazla kullanmaya pek bir ihtiyacı yok gibi duruyor oyunda anlık FPS düşmesi yoksa sorun yok :)

Geri
Yukarı