Çözüldü GTA 5 araba sürerken aşırı kasma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

ft.Berlin

Hectopat
Şu karantina günlerinde CS CS nereye kadar dedik 2 günde GTA 5'i yükledim. Oyunda bütün ayarlarım en düşükte normal oynarken 50-90 arası FPS alırken araba sürerken hızlandıkça ani FPS düşmesilar giriyor (1 FPS'den 35'e kadar) ve bu durum çok rahatsız edici oyun oynanmayacak hale geliyor lütfen biliyorsanız yarım edin (Windows ve ekran kartı güncel)

Özelliklerim;
RAM: 8.
İşlemci; Intel Pentium G4560 3.50GHz.
Ekran kartı; 4 GB GTX 1050 Ti.
1TB Toshiba harddisk var.
Oyun orijinal.

Çözüm
Aynı sistemle 2017'den beri GTA 5 oynuyorum. Hiç bir sorunumda yok. Şu işlemci ve RAM yetersiz kalıyor diyen arkadaşlara ban atmak lazım. Oyunda sorun mu var? Direkt işlemci ya da RAM yetersiz yazan gereksiz bir kitle var forumda.

Bu işlemciyle sıkıntısız oynaman imkansız, ayarları Ultra'ya alıp MSAA açmadığın sürece tabii. Ayrıca harddisk de çok önemli bir faktör.
8 GB RAM GTA 5 için gayet yeterli fakat sizin sorununuz işlemciden kaynaklı. Maalesef yetersiz kalıyor. Olabildiğince ayarları arttırıp yükü ekran kartına bindirin ve işlemcinin az da olsa rahatlamasını sağlayın. Ek olarak V-Sync ayarını da açabilirsiniz, bazen işe yarıyor.

Şu karantina günlerinde CS CS nereye kadar dedik 2 günde GTA 5'i yükledim. Oyunda bütün ayarlarım en düşükte normal oynarken 50-90 arası FPS alırken araba sürerken hızlandıkça ani FPS düşmesilar giriyor (1 FPS'den 35'e kadar) ve bu durum çok rahatsız edici oyun oynanmayacak hale geliyor lütfen biliyorsanız yarım edin (Windows ve ekran kartı güncel)

Özelliklerim;
RAM: 8.
İşlemci; Intel Pentium G4560 3.50GHz.
Ekran kartı; 4 GB GTX 1050 Ti.
1TB Toshiba harddisk var.
Oyun orijinal.
Peki fps düşüşlerinin yanında haritanın yüklenmemesi/geç yüklenmesi gibi olaylar yaşanıyor mu? Çok büyük bir ihtimalle işlemcinin yetersiz kalmasıyla alakalı. Fakat HDD kaynaklı bir sorun da olabilir CrystalDiskBenchmark yapıp sonuçlarını atabilir misiniz?

Aynı sistemle 2017'den beri GTA 5 oynuyorum. Hiç bir sorunumda yok. Şu işlemci ve RAM yetersiz kalıyor diyen arkadaşlara ban atmak lazım. Oyunda sorun mu var? Direkt işlemci yada RAM yetersiz yazan gereksiz bir kitle var forumda.

Aynı sistemle 2017'den beri GTA 5 oynuyorum. Hiç bir sorunumda yok. Şu işlemci ve RAM yetersiz kalıyor diyen arkadaşlara ban atmak lazım. Oyunda sorun mu var? Direkt işlemci yada RAM yetersiz yazan gereksiz bir kitle var forumda.

İki çekirdekli bir işlemci ile işlemciye yüklenen bir oyun oynuyor, kasmanın olması gayet doğal, malınızı yücelteceğinize soruna çözüm önerebilirsiniz.

Aynı sistemle 2017'den beri GTA 5 oynuyorum. Hiç bir sorunumda yok. Şu işlemci ve RAM yetersiz kalıyor diyen arkadaşlara ban atmak lazım. Oyunda sorun mu var? Direkt işlemci ya da RAM yetersiz yazan gereksiz bir kitle var forumda.

Bu işlemciyle sıkıntısız oynaman imkansız, ayarları Ultra'ya alıp MSAA açmadığın sürece tabii. Ayrıca harddisk de çok önemli bir faktör.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı