GTA 5 araba sürerken kasma sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

Ozanarsland

Femtopat
Daha fazla  
PC'yi aldığım ilk zamanlar oyunu sıkıntısız oynuyordum şimdi 15 dakika oynadıktan sonra zaman zaman 1FPS'e kadar düşüyor birden özellikle araba sürerken oluyor bu olay. Windows ve sürücüler güncel.

Özelliklerim;
PC: Dell G3 15.
RAM: 8 GB.
İşlemci: Intel Core i5-9300 2.40GHz.
Ekran kartı1: Intel UHD Graphics 630.
Ekran kartı2: NVIDIA GeForce GTX 1050 7GB.
İşletim sistemi: Windows 10 64 Bit.

oyunu normal ayarlarda açıyordum 1 fps e düşüyordu kare kare oynatıyordu ayarların hepsini kapamıştım şimdi ayarları sıfırlayıp ful ayarlarda girdim fps 1 e kadar düşmedi 15 e kadar falan düştü ara sıra drop yer gibi fps düşüklüğü yaşadım ama normal ayarlarda oynadığım kadar değildi bu fps düşüşleri. Pc hakkında pek bir bilgim yok neden böyle oldu ve ram imi 16 ya çıkarsam sıfır dropla sıkıntısız oynayabilir miyim?

Dosya Ekleri

• gta5.png
    gta5.png
    1,7 MB · Görüntüleme: 74
Oyunu normal ayarlarda açıyordum 1 FPS'e düşüyordu kare kare oynatıyordu ayarların hepsini kapamıştım şimdi ayarları sıfırlayıp ful ayarlarda girdim FPS 1'e kadar düşmedi 15'e kadar falan düştü ara sıra drop yer gibi FPS düşüklüğü yaşadım ama normal ayarlarda oynadığım kadar değildi bu FPS düşüşleri. PC hakkında pek bir bilgim yok neden böyle oldu ve RAM'imi 16 ya çıkarsam sıfır dropla sıkıntısız oynayabilir miyim?

Hocam benmi yanlış görüyorum yoksa CPU kullanımı GPU kullanımından fazla mı? Grafiği arttır darboğaz oluyor.

Ayarlarım bu şekilde

1611248192121.png

1611248224548.png

1611248243306.png

1611248268456.png

Normal grafik ayarlarını sonuna kadar açıp deneyin gene aynıysa gelişmiş de 2-3 ayarı açıp deneyin.

Grafikleri High, Very High'ta çektim daha iyi. FPS 1'lere kadar düşmüyor artık ara sıra drop giriyor ve bu değerler normal mi bakar mısın?

Dosya Ekleri

• gta.png
    gta.png
    3,2 MB · Görüntüleme: 51
Bayağı kullanıyor aga senin PC. Bir soruştur istersen. Diğer oyunlarda da çok kullanıyor mu?
Diğer oyunlarda bu kadar yemiyor. HD Graphics 520 kullanıyorum fakat internetteki testlerde drop yiyen gördüğümü sanmıyorum. Yakında format atmayı düşünüyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Grafikleri hgh very high ta çektim daha iyi fps 1lere kadar düşmüyor artık ara sıra drop giriyor ve bu değerler normal mi bakar mısın?
CPU 100 derece mi gösteriyor??

Hocam 100 derece çok tehlikeli.

Geri
Yukarı