Çözüldü GTA 5 introdan sonra kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BossPant

Decapat
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

İşletim sistemim de Windows 10 ana ekran da veya intro da oyun hiçbir hata almadan aniden kapanıyor. Raporlarım ekte.

Ayrıca oyun dosyalarını da doğruladım hata devam etti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çözüme yaklaştığımızı düşünüyorum o yüzden ümidini yitirme. Denemeni isteyeceğim son birkaç şey kaldı.

• İlk olarak sistemini ve BIOS sürümünü öğrenip yaz.
  • Dxdiag'dan sistem ve ekran için ekran görüntüsü at.
  • Aygıt yöneticisini aç. Bilinmeyen aygıtlar var mı? Varsa donanım kimliği paylaş.
  • Bir cihazın oyunun çökmesine sebep olduğunu düşünüyorum. Klavye mouse harici bir cihaz bilgisayara bağlı olmasın. Uygulamaları varsa onları da kaldır.
NVIDIA'nın sitesinden uygun sürücüyü bulup indirip kuracaksın.

Ses sürücüsü için:
Yok olmadı sürücüleri dediğiniz gibi sildim ve tekrar yükledim.Sorun düzelmedi.
Avast'ı kapatın, gerekirse kaldırın.

DDU ile ekran kartı ve ses sürücüsünü kaldırıp elle en güncel sürücüleri tekrar kurun.

Çözülmezse yeni rapor gönderin.
Bu da yeni raporum Logfile 1.rar
bir de şöyle bir ayrıntı veriyim oyunu açıyorum fare vs. hiçbir şeye dokunmuyorum ben ana ekrana tıklayıncaya kadar pencere hainde işlemeye devam ediyor fakat ben oyuna tıkladığım da intro da ya da nerde olursa olsun siyah ekran verip oyun kapanıyor.

Son düzenleme:
  1. DDU ile harici ve dahili ekran kartı sürücülerini kaldırıp sitesinden en güncel sürücüyü kurup tekrar deneyin.
  2. Arkaplandaki gereksiz uygulamaları kapatın.
  3. Klavye mouse harici cihazların bağlantısını kesip tekrar deneyin. Gerekirse her ikisini de çıkartıp tekrar deneyin.
  4. Çözülmezse yeni rapor gönderin, söylediklerimi yaptıkran sonra.

1. DDU ile harici ve dahili ekran kartı sürücülerini kaldırıp sitesinden en güncel sürücüyü kurup tekrar deneyin.
  2. Arkaplandaki gereksiz uygulamaları kapatın.
  3. Klavye mouse harici cihazların bağlantısını kesip tekrar deneyin. Gerekirse her ikisini de çıkartıp tekrar deneyin.
  4. Çözülmezse yeni rapor gönderin, söylediklerimi yaptıkran sonra.
Yok hocam elimden geleni yaptım. Sürücüler silindi tekrar yükledim. Net frework,C++,Directx sildim yükledim yok olmuyor olmuyor çözümü bir türlü bulamadım dediğiniz gibi fare klavye bağlantısını kestim her şeyi yaptım ama lanet oyun açılmıyor bir türlü.
Bu da son raporum:

Son düzenleme:
Avast hala raporda gözüküyor. Avast'ı kaldırıp tekrar dene.
İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim fakat yine olmadı galiba çözümü bulamıyacağız. Acaba avast oyun dosyalarını önceden etkilemiş midir? Oyunun dosya konumundan bazı dosyalarını silsem düzelir mi ?
Bu arada bu da avast silindikten sonra ki raporum:

Son düzenleme:
Sonunda kurtulduk Avast'tan bu dedikleri yaptıktan sonra yeni rapor gönderin.

Verdiğim DDU rehberi ile Intel ekran kartı sürücünü de kaldırıp sitesinden en güncel sürücüyü kur.

Oyun dosyalarından bir şey silmene gerek yok. Oyunun dosyalarını doğrulayabilirsin indirdiğin Launcher üzerinden sadece.

Sonunda kurtulduk Avast'tan bu dedikleri yaptıktan sonra yeni rapor gönderin.

Verdiğim DDU rehberi ile Intel ekran kartı sürücünü de kaldırıp sitesinden en güncel sürücüyü kur.

Oyun dosyalarından bir şey silmene gerek yok. Oyunun dosyalarını doğrulayabilirsin indirdiğin Launcher üzerinden sadece.
Dediklerinizi yaptım yeni raporum

Çözüme yaklaştığımızı düşünüyorum o yüzden ümidini yitirme. Denemeni isteyeceğim son birkaç şey kaldı.

• Dxdiag'dan sistem ve ekran için ekran görüntüsü at.
  • Aygıt yöneticisini aç. Bilinmeyen aygıtlar var mı? Varsa donanım kimliği paylaş.
  • Bir cihazın oyunun çökmesine sebep olduğunu düşünüyorum. Klavye mouse harici bir cihaz bilgisayara bağlı olmasın. Uygulamaları varsa onları da kaldır.

Çözüm

• DxDiag'dan sistem ve ekran için ekran görüntüsü at.

Sorunu buldum. Bu cümle hayatımı kurtardı galiba "Bir cihazın oyunun çökmesine sebep olduğunu düşünüyorum. Klavye mouse harici bir cihaz bilgisayara bağlı olmasın. Uygulamaları varsa onları da kaldır." İnanılmaz saçma şu an çok şaşkınım. FIFA oynuyorum ben genel olarak ve kol takılı duruyor PC'de bu dediğinizle birlikte çıkardım ve oyunu açtım oyundan atmadı. Sorun koldaymış o kadar uğraştık. Çok teşekkür ederim size benimle uğraştınız bu kadar <3

Sorun kolaymış o kadar uğraştık. Çok teşekkür ederim size benimle uğraştınız bu kadar <3

Çözüm kolay da tespiti kolay değil :) Diğer raporlardan belki bir aygıtın sorun çıkarttığı tespit edilebilirdi (şu an erişilebilir olmadığı için kontrol edemiyorum) ama daha öncesinde sebep olabilecek daha büyük etmenler varken onları elemeden çözümden kesin emin olamıyorum.

Yine fark ettiysen net bir çözüm yazamadım, bu hatanın da birden fazla nedeni olabilir. Onları da elemek için yapman gereken yolları yazdım ama neyse ki gerek kalmadı.

Keyifli oyunlar dilerim, iyi günler.

Geri
Yukarı