GTA 5 mod kurduktan sonra Online'a girmek için ne yapılmalı?

Lydian

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Editör, Asistan
Merhaba, GTA 5'e Single Player için mod kurmak istiyorum fakat mod varken Online'a girersem banlacağım için kuramıyorum da önerebileceğiniz bir yöntem var mıdır? Angarya şeylerle pek uğraşmak istemiyorum açıkçası.

Türkçe yama da kurulu şekilde bile oynayamıyoruz bence mecbur mod olmuyacak. Gta online sırf türkçe değil diye oynamıyorum.

Türkçe yama da kurulu şekilde bile oynayamıyoruz bence mecbur mod olmayacak. GTA Online sırf Türkçe değil diye oynamıyorum.

Bende de tam tersi Single'ı bir kere bitirdim seneler önce ve sürekli GTA Online oynuyorum. Şimdi de Single'a mod yükleyip biraz takılmak istiyorum ama Online da oynadığım için modları sil yükle yapmak istemiyorum bunun bir yolu yok mudur?

Modlar genelde Open IV programı ile kuruluyor. Kurulum esnasında 'mods' klasörünü kullanırsın. Online'a girerken de klasörün adını değiştirip öyle girersin. O şekilde bir sorun olacağını sanmam.

Modlar genelde Open IV programı ile kuruluyor. Kurulum esnasında 'mods' klasörünü kullanırsın. Online'a girerken de klasörün adını değiştirip öyle girersin. O şekilde bir sorun olacağını sanmam.
Riskli bir hareket. Sıfırdan kurulması en mantıklı olan.

Online'a gireceğim zaman oyunu kapatıp klasörün ismini değiştireceğim değil mi?

Biraz daha detaylı anlatabilirsen süper olur bu arada mods klasörü direkt oyunun kurulu olduğu yerde mi oluyor veya olacak?

OpenIV programını kurduktan sonra oyunun yüklü olduğu yere 'mods' klasörü açarsın. İnternetten indirdiğin modları o klasöre atar, oyuna girerken de adını farklı bir şey yaparsın. Böylece modlar çalışmamış olur.
Bazı modlar otomatik kurulum ile gelir o zaten sana kurulum yerini sorar. Mods klasörünü seçersin.

OpenIV programını kurduktan sonra oyunun yüklü olduğu yere 'mods' klasörü açarsın. İnternetten indirdiğin modları o klasöre atar, oyuna girerken de adını farklı bir şey yaparsın. Böylece modlar çalışmamış olur.
Bazı modlar otomatik kurulum ile gelir o zaten sana kurulum yerini sorar. Mods klasörünü seçersin.
Modları "Mods" klasörüne direkt rar'dan çıkarmadan mı atmam gerek peki

Online'a gireceğim zaman oyunu kapatıp klasörün ismini değiştireceğim değil mi?

Biraz daha detaylı anlatabilirsen süper olur bu arada mods klasörü direkt oyunun kurulu olduğu yerde mi oluyor veya olacak?
Bu riskli bir yöntem. Bazı modlar "mods" klasörü dışındaki dosyalara etki eder. Ya da yanlışlıkla mods klasörü değil de normal klasöre kurabilirsiniz. Ban riski ve sorumluluğun size ait olduğunu unutmayın.

Modları "Mods" klasörüne direkt rar'dan çıkarmadan mı atmam gerek peki
Her modun kuruluş şekli ve yöntemi farklı oluyor. Örneğin oyuna araç yükleyeceğin zaman oyunun dosyalarını OpenIV ile açıp içine atarsın ya da farklı bir mod yükleyeceğin zaman senden plugin dosyası oluşturmanı ve içine atmanı ister. Yüzlerce mod olduğu için tek bir şey söylemek doğru olmaz.

Yapılabilecek diğer bir yöntem ise oyunun dosyalarını kopyalayıp 2 oyun klasörü oluşturmak. Biri modlu diğeri temiz şekilde.

Geri
Yukarı