GTA 5 Online kasıyor

Frederick Bishop

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Story Mode'da çatır çatır oynadığım oyun Online'da hafif de olsa kasıyor özellikle şehre inince vs. Bunun sorunu Epic Games'in GTA 5'i bedava olarak dağıtmasından sonraki GTA serverlarındaki yoğunluk mudur?

Intel HD Graphics 520 i5 6200U 2 çekirdek (Hyper thread ile 4) 8 GB RAM 2.30-2.40GHz işlemci 4 GB ekran kartı ile GTA 5'i akıcı oynayabilir miyim (çünkü ETS 2 30-45 FPS nedenini bilmiyorum oyunu indireceğim ama kaldırır mı acaba) not PC şirketin kendi uygulamaları var bayağı ısınıyor boyle oynarken farklı HDD alıp ona Windows kurup oyle denıcem.

Öncelikle merhaba ben ege,

PC şirketin koyduğu gereksiz uygulamaları silebilirsin. Çünkü bu uygulamalar arka planda da çalışabiliyor ve bilgisayarın kasabiliyor ve oyunda sorun yaşayabiliyorsun. Bu işlemci ve RAM'e göre rahatlıkla oynayabilirdin ancak ekran kartı olarak Intel HD Graphics oyunseverler tarafından çok önerilmiyor. Çünkü Intel işlemcide iyi bir marka olduğu için ekran kartına pek önem vermiyor diyebilirim. Eğer bilgisayarın masaüstü ise Intel ekran kartını NVIDIA 730, 970 veya 1030 ile değiştirmeni öneririm. Intel oyun testlerini kontrol ettiğimde GTA V'den 20 FPS alıyorsun :( bu GTA V Online kısmına gelince oyuncu şu aralar fazla olduğu için en fazla 15 FPS alabilirsin veya oyunun çökebilir ve bu çökmeler sürücüye nadirde olsa zarar verebilir. Eğer RAM'in frekansı artırılabiliyorsa arttır ama Intel ekran kartı olunca bir işe yaramayacağını düşünüyorum ve bu frekansı arttırmak cihaza zarar da verebilir.Ha ben yeni HDD almak istiyorum diyorsan HDD alma çünkü HDD yerel bir disk ve ikinci bir disk mantıklı olmaz ben sana SSD öneririm bunun içine Windows kurabilirsin. Sana M.2 tarzı SSD öneririm ama imkanın yoksa SATA olan disk al. M.2 önermemim sebebi ise daha sağlıklı ve daha teknolojik olması... Eğer SSD almayacaksan 2 veya 4 GB'lik GTX 1030 almanı ve bunu kendin yapmamanı, bilgisayarının servisine götürmeni öneririm.

Yardımcı olduysam ne mutlu bana.
İyi şanslar yusuf.

Son düzenleyen: Moderatör:
öncelikle merhaba ben ege,

PC şirketin koyduğu gereksiz uygulamaları silebilirsin. Çünkü bu uygulamalar arka planda da çalışabiliyor ve bilgisayarın kasabiliyor ve oyunda sorun yaşayabiliyorsun. Bu işlemci ve RAM'e göre rahatlıkla oynayabilirdin ancak ekran kartı olarak Intel HD Graphics oyunseverler tarafından çok önerilmiyor. Çünkü Intel işlemcide iyi bir marka olduğu için ekran kartına pek önem vermiyor diyebilirim. Eğer bilgisayarın masaüstü ise Intel ekran kartını NVIDIA 730, 970 veya 1030 ile değiştirmeni öneririm. Intel oyun testlerini kontrol ettiğimde GTA V'den 20 FPS alıyorsun :( bu GTA V Online kısmına gelince oyuncu şu aralar fazla olduğu için en fazla 15 FPS alabilirsin veya oyunun çökebilir ve bu çökmeler sürücüye nadirde olsa zarar verebilir. Eğer RAM'in frekansı artırılabiliyorsa arttır ama Intel ekran kartı olunca bir işe yaramayacağını düşünüyorum ve bu frekansı arttırmak cihaza zarar da verebilir.Ha ben yeni HDD almak istiyorum diyorsan HDD alma çünkü HDD yerel bir disk ve ikinci bir disk mantıklı olmaz ben sana SSD öneririm bunun içine Windows kurabilirsin. Sana M.2 tarzı SSD öneririm ama imkanın yoksa SATA olan disk al. M.2 önermemim sebebi ise daha sağlıklı ve daha teknolojik olması... Eğer SSD almayacaksan 2 veya 4 GB'lik GTX 1030 almanı ve bunu kendin yapmamanı, bilgisayarının servisine götürmeni öneririm.

İyi şanslar yusuf.

Merhaba masaüstü PC değil laptop ve uygulama silemiyorum evde 320GB HDD var içinde Windows 7 var ben oyunları buna kurup oynamak istiyorum 3. parti şirket yazılımları olmadan RAM frekans konusuna gelirsek nasıl yapacağımı bilmiyorum laptopa zarar verir mi acaba yardımcı olursan sevinirim.
Öncelikle merhaba ben ege,

İyi şanslar yusuf.

Ah

Son düzenleme:
Bilgisayarı yeniden başlatıp bilgisayar ekranı açılmadan ard arda ,bilgisayardan bilgisayara tuşlar F2,F12 veya deleteye basmanız gerekiyor.Bununla beraber BIOS ekranı görünümde bilgisayardan bilgisayara değişebilir.Bu yüzden size pek yardımım olamıyor.RAM'iniz hangi marka ise arama motoruna yazabilir ve araştırarak bulabilirsin.Sanırım senin kullandığın RAM eski ekran kartından dolayı eski tiptir.Çünkü Laptoplar toplama olmuyor.Eski tip RAM'ler çoğunlukla 1600 Mhz hızında çalışıyor diye biliyorum arttırma yapılıyormu bilmiyorum ancak technopat'ın youtube videosunda detaylı bilgi vardır.Senin ekran kartın biraz yavaş bir ekran kartı olduğu için RAM frekansı arttırmak bir işe yarayamayabilir.Bence eğer imkanın varsa masaüstü bilgisayar al çünkü dizüstü bilgisayarlar masaüstü bilgisayarlar kadar iyi olmuyor.

Verdiğim bu linkteki bilgisayardan bende aldım ve şuan kargoda bende laptop kullanıyordum ancak laptop bir pişmanlıktır.Orada pek çok özelliği yazmayabilir ben buraya yazıyorum;

Fiyat: 2.491.20 TL (fiyatın yazdığı yerin üstünde hdd ve rami seçtiğin yer var oraya 500 hdd 8 gb ram yaz.)
Ekran Kartı: Nvidia GT 1030
RAM: 8 GB
İşlemci: İ5 2400U [email protected] Ghz
HDD: 500 GB
Anakart: TURBOX H61C 1155P

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Verdiğim bu linkte de bilgisayarın oyun testleri var.Ancak video eski olduğu için fps ler düşük bilgisayarın olduğu sitede 2. resimde kaç fps alındığı yazıyor.

Güzel günler dilerim:)

Son düzenleme:
bilgisayarı yeniden başlatıp bilgisayar ekranı açılmadan ard arda, bilgisayardan bilgisayara tuşlar F2, F12 veya deleteye basmanız gerekiyor. Bununla beraber BIOS ekranı görünümde bilgisayardan bilgisayara değişebilir. Bu yüzden size pek yardımım olamıyor. RAM'iniz hangi marka ise arama motoruna yazabilir ve araştırarak bulabilirsin. Sanırım senin kullandığın RAM eski ekran kartından dolayı eski tiptir. Çünkü laptoplar toplama olmuyor. Eski tip RAM'ler çoğunlukla 1600 MHz hızında çalışıyor diye biliyorum arttırma yapılıyor mu bilmiyorum ancak Technopat'ın YouTube videosunda detaylı bilgi vardır. Senin ekran kartın biraz yavaş bir ekran kartı olduğu için RAM frekansı arttırmak bir işe yarayamayabilir. Bence eğer imkanın varsa masaüstü bilgisayar al çünkü dizüstü bilgisayarlar masaüstü bilgisayarlar kadar iyi olmuyor.

Verdiğim bu linkteki bilgisayardan bende aldım ve şu an kargoda bende laptop kullanıyordum ancak laptop bir pişmanlıktır. Orada pek çok özelliği yazmayabilir ben buraya yazıyorum;

Fiyat: 2.491.20 TL (fiyatın yazdığı yerin üstünde HDD ve RAM'i seçtiğin yer var oraya 500 HDD 8 GB RAM yaz.)
Ekran kartı: NVIDIA GT 1030.
RAM: 8 GB.
İşlemci: i5 2400U [email protected] GHz.
HDD: 500 GB.
Anakart: Turbox H61C 1155P.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Verdiğim bu linkte de bilgisayarın oyun testleri var. Ancak video eski olduğu için FPS'ler düşük bilgisayarın olduğu sitede 2. resimde kaç FPS alındığı yazıyor.

güzel günler dilerim:)

Bir şey sormak istiyorum bende HDD var demiştim ya ona bem kutu aldım PC'ye taktım HDD 3'e bölünmüş laptopa takınca donuyor disk yoneticisine bile giremiyorum düzeltmek için USB'ye Windows yazdırıp oradan denedim ama orada da olmuyor disk yoneticisi bile açılmıyor elle silmeyi denedim USB'deki Windows'dan ama silmeden önce keşfedilme olayı gibi bir şey var HDD'yi sıfırlamam için yardımcı olur musunuz.

Bir şey sormak istiyorum bende HDD var demiştim ya ona bem kutu aldım PC'ye taktım HDD 3'e bölünmüş laptopa takınca donuyor disk yoneticisine bile giremiyorum düzeltmek için USB'ye Windows yazdırıp oradan denedim ama orada da olmuyor disk yoneticisi bile açılmıyor elle silmeyi denedim USB'deki Windows'dan ama silmeden önce keşfedilme olayı gibi bir şey var HDD'yi sıfırlamam için yardımcı olur musunuz.

Şimdi üçe bölünmüş derken diske fiziksel olarak diyosanız geçmiş olsun yani kırıldıysa bisey yapamazsınız eğer disk icinde üçe yani dosyalar vb. bölündüyse internete diski en iyi hale getirme yazarak diski düzeltebeilirsiniz ya da yetkili bir servise başvurun.Bence siz çok uğraşmayın çünkü bu tip laptoplar masaüstü aksine aygıtlar küçük olduğu zor olabiliyor.Bu yüzden bir bilgisayarcıya veya yetkili servise başvurun.Orada format atıyorlar,çok para almıyorlar.

İyi günler dilerim Yusuf. 👍

şimdi üçe bölünmüş derken diske fiziksel olarak diyosanız geçmiş olsun yani kırıldıysa bisey yapamazsınız eğer disk icinde üçe yani dosyalar vb. bölündüyse internete diski en iyi hale getirme yazarak diski düzeltebeilirsiniz ya da yetkili bir servise başvurun. Bence siz çok uğraşmayın çünkü bu tip laptoplar masaüstü aksine aygıtlar küçük olduğu zor olabiliyor. Bu yüzden bir bilgisayarcıya veya yetkili servise başvurun. Orada format atıyorlar, çok para almıyorlar.

İyi günler dilerim yusuf. 👍

Bir şey söyleceğim o HDD'nin kafasının dün Flex kablosu koptu konu kapanabilir.

Geri
Yukarı