GTA 5 Update Social Club Code 201 Hatası

İyi akşamlar arkadaşlar, öncelikle aynı sorunu bende yaşadığımı, çözümünü saatlerce aradığımı ve çektiğim sıkıntı, stresi sizinde yaşamamanız için hemen çözümü anlatıyorum.

Çözüme geçmeden bu sorunu yaşamamızın nedeni, oyun kutulu veya dijital olması ile alakası olmaksızın tamamen sizin internet ağınız ile alakalıdır.(code 201) Yani kullanıcı, dns, değiştirme vs. bunun çözüm yolu olamaz boşuna sinirlenmeyin. VPN kullanmak kural olarak çözüm olabilir. ANCAK internetiniz kurumsal altyapıya sahip(Superonline,smile vs)
özel şirketler aracılığı sağlanıyorsa VPN de işe yaramaz. İşte zurnanın zırt dediği yerde tam burası; TTNET kullanmış olsa idik, bize özel İP,port adresimiz olacaktı ve code-201 errorunu almayacaktık. Ancak bu kurumsal şirketlerin sağladıkları internetlerde kural olarak bize özel ip,port vermezler.(biz ısrarla istemedikçe)
İşte bende Superonline kullanıcısı olarak, yaşadığım bu sıkıntıyı sabahın köründe UyduNET kullanan kuzenime uğrayıp oradan bu 450mb lık son guncellemeyi yapmakla aştım. ÇÜNKÜ onda kişise ip,port vardı.
Eğer sizde bu sorunu yaşıyor iseniz kişisel port ve ip adresi olan bi internet kullanıcısı kimseye başvurup code-201 sorunundan kurtulabilirsiniz.
Çevrenizde TTNET veya Uydunet ya da herhangi bir şekilde kişisel ip,port a sahip kimse yoksa. Derhal internet sağlayıcı şirketle temasa geçip size özel bir port hazırlanması için talepde bulunun.
Dahada çözemez iseniz; 6502 sayılı Tüketiciyi Koruma Hakkındaki Kanununda biz tüketicilere tanınan ürünü 14 gün içinde İADE etme hakkını kullanınız.Değerli sinirlerinizi, kapitalistlerin hırsları uğrana incitmeye değmez.
Yazı uzun oldu kusura bakmayın
Kardeşim ttnet kullanıcısıyım ama gene aynı hatayı alıyorum?

Arkadaşlar ilk önce UltraSurf programını indirip açıyorsunuz.

Ultrasurf - Free Proxy-Based Internet Privacy and Security Tools

Ekranın sağ alt köşesinde bir kilit işareti çıkıyor. O işaret çıkınca GTA 5' i açıyorsunuz ve güncellemenin inmesini bekliyorsunuz bu kadar. Sizlere tavsiyem sakın daha hızlı indirmek için UltraSurf' un ayarlarıyla oynamayın ve UltraSurf programını sakın aşağı indirmeyin yani görev çubuğuna. Ekranın ufak bir köşesinde öyle açık dursun fazla yer kaplamıyor zaten. Ve ayrıca GTA 5' i de indirmeyin o da ekranın ufak bir köşesinde açık dursun yani iki programda ekranın bir köşesinde açık kalsın. Ayrıca GTA 5' in güncellemesini indirirken sakın internete girmeyin ve bilgisayarda oyun oynamayın yani bilgisayarda hiç bir şey yapmayın bırakın bilgisayar öyle kalsın güncelleme bitene kadar bilgisayarı ellemeyin. Bu söylediğim şeylere dikkat ederseniz hiç takılmadan durmadan "Server lost" hatasını ve "Code 217" "Code 216" "Code 201" vb. hatalarından hiçbirisini almadan hızlı bir şekilde indirirsiniz.

Daha denemedim gerçekten işe yarar mı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı