GTA 5 vs GTA 6 Grafik ve Detay karşılaştırması

Saçma bir karşılaştırma. GTA 5 2013 çıkması bir oyun. Ve döneminin konsollarında bariz bir şekilde Grafik Seviyesinin En üstüydü. GTA 6 grafikleri tabi ki daha iyi olmalı. Fakat 2025'te çıkacak 12 yıl sonraki bir oyunun hakkı bu değil diye şikayetler olması normal. (Ben katılmasam da.)
Yok ya açık dünya oyunu için bence muazzam. Bu arada RTX 6000 serisi çıkmış olur herhalde GTA 6 çıktığında hatta PC'ye de 1 sene geç çıksa belki 7000 serisiyle oynayanlar olur daha çıktığında. Tabii bunların hepsi 3. Dünya Savaşı'nın çıkmaması halinde geçerli senaryolar 😅

Saçma bir karşılaştırma. GTA 5 2013 çıkması bir oyun. Ve döneminin konsollarında bariz bir şekilde Grafik Seviyesinin En üstüydü. GTA 6 grafikleri tabii ki daha iyi olmalı. Fakat 2025'te çıkacak 12 yıl sonraki bir oyunun hakkı bu değil diye şikayetler olması normal. (Ben katılmasam da.)

Bence de garip ama şu an GTA 5 ve GTA 6 bir evren gibi olduğu için bence arkadaki farkı karşılaştırmaları normal. GTA 6 ile RDR 2'yi fotoğraf olarak ya da video olarak karşılaştıraracak halleri de yok bence. Sonuçta GTA 6 ile GTA 5 benzer yapıya sahip.

Yoksa grafik anlamında bence RDR 2 ile karşılaştırılmalı ama bu sefer de evrenler farklı.

Gameplay çıkınca en doğru karşılaştım o zaman olur. Aynı eskiden GTA 5 ve RDR 2 için yapılan Trailer vs Game karşılaştırmaları gibi.

Yok ya açık dünya oyunu için bence muazzam. Bu arada RTX 6000 serisi çıkmış olur herhalde GTA 6 çıktığında hatta PC'ye de 1 sene geç çıksa belki 7000 serisiyle oynayanlar olur daha çıktığında. Tabii bunların hepsi 3. Dünya Savaşı'nın çıkmaması halinde geçerli senaryolar 😅

Bence RTX 5000 serisi yarı ömrünü tamamlamış olur o zaman. RTX 6000 serisi çıkmasına daha var olur. Yoksa 2026 sonu 2027'yi bulur 6000 serisi için.

Bence de garip ama şu an GTA 5 ve GTA 6 bir evren gibi olduğu için bence arkadaki farkı karşılaştırmaları normal. GTA 6 ile RDR 2'yi fotoğraf olarak ya da video olarak karşılaştıraracak halleri de yok bence. Sonuçta GTA 6 ile GTA 5 benzer yapıya sahip.

Yoksa grafik anlamında bence RDR 2 ile karşılaştırılmalı ama bu sefer de evrenler farklı.

Gameplay çıkınca en doğru karşılaştım o zaman olur. Aynı eskiden GTA 5 ve RDR 2 için yapılan Trailer vs Game karşılaştırmaları gibi.
Bence GTA4- GTA 5 farkı gibi olacak. Bilmiyorum o dönemi canlı gördünüz mü? Ama GTA 4 ile GTA 5 arasında mekanik ve grafik olarak öyle uçurum bir fark yoktu. Fakat GTA 5 seneryo Online ile güzel toplamıştı. GTA 6 da bence Grafik olarak istenilen hype'ı karşılayamaz.

Hocam her sene RTX serisi çıkmıyor mu seneye 5000 serisi 2025'te 6000 serisi 2026'ta 7000 serisi
Her sene çıkmıyor. İşlemciler genelde senelik çıkar GPUlar değil.

Bence GTA4- GTA 5 farkı gibi olacak. Bilmiyorum o dönemi canlı gördünüz mü? Ama GTA 4 ile GTA 5 arasında mekanik ve grafik olarak öyle uçurum bir fark yoktu. Fakat GTA 5 seneryo Online ile güzel toplamıştı. GTA 6 da bence Grafik olarak istenilen Hype'ı karşılayamaz.

Bu konuda bende gerçeği diyeceğim ama GTA 6 çok güzel gözüküyor orada herkes hemfikir ama grafiğin beklentinin altında kalacağını ben düşünüyorum açıkçası. Yine çok iyi olacaktır ama sonuçta bunlar belli bir sistemde çalışacak. Oyunun sadece RTX 4070 Ti ve üstü ekran kartında açacak hâli yok. Yani mecbur olarak belli başlı ekran kartları ve sistemlerde çalışması için çıkacak oyun. Yoksa Unreal Engine 5 demosu gibi oyun yapsalar kim oynayacak?

Bu konuda bende gerçeği diyeceğim ama GTA 6 çok güzel gözüküyor orada herkes hemfikir ama grafiğin beklentinin altında kalacağını ben düşünüyorum açıkçası. Yine çok iyi olacaktır ama sonuçta bunlar belli bir sistemde çalışacak. Oyunun sadece RTX 4070 Ti ve üstü ekran kartında açacak hâli yok. Yani mecbur olarak belli başlı ekran kartları ve sistemlerde çalışması için çıkacak oyun. Yoksa Unreal Engine 5 demosu gibi oyun yapsalar kim oynayacak?
Aynen öyle her şeyi en full+full detayına kadar yapsalar nasıl oynayacak millet oyunu

Aynen öyle her şeyi en Full+Full detayına kadar yapsalar nasıl oynayacak millet oyunu

Yani hocam. İşte bence bu yüzden beklentileri çok yüksek yapmamak lazım. Yine diyorum oyun çok güzel olacak bir devrim niteliği taşıyacak ama bunları taşıyan da bir bilgisayar var ve bunların da bir kapasitesi var yani.

Atıyorum 4070 Ti istediğini düşünsene yani seneye oyunun. Bizim millet hiç oynayamaz artık. Oyunu zaten alamıyoruz böyle sistemler bu devirde yani...

Yani hocam. İşte bence bu yüzden beklentileri çok yüksek yapmamak lazım. Yine diyorum oyun çok güzel olacak bir devrim niteliği taşıyacak ama bunları taşıyan da bir bilgisayar var ve bunların da bir kapasitesi var yani.

Atıyorum 4070 Ti istediğini düşünsene yani seneye oyunun. Bizim millet hiç oynayamaz artık. Oyunu zaten alamıyoruz böyle sistemler bu devirde yani...
Yayıncılar ve youtuberlar kendi arasında oynar o zaman artık öyle olursa :D

Geri
Yukarı