GTA 5'i SSD'ye mi HDD'ye mi kurulmalı?

Hocam siz yaşadınız buna bir itirazım yok zaten. Ama HDD'lerde sorun olmuyor GTA 5. Genel bir sorun gibi anlaşılıyor bu şekilde.
O zaman SSD takıp öyle test etseydim net bir sonuca ulaşırdık. Yinede yanlış bilgilendirme olmasın diye mesajın yanına "[?]" ekleyeyim ben. :)

Hocam siz yaşadınız buna bir itirazım yok zaten. Ama HDD'lerde sorun olmuyor GTA 5. genel bir sorun gibi anlaşılıyor bu şekilde.

Benim 500 GB hard disk im var. GTA 5'i HDD'ye kurdum oyunu oynarken disk kullanımı %100'e çıkıyor ve bilgisayarı otomatik olarak kapatıyor. Her türlü SSDsinde yeterli alan varsa oraya kurması daha doğru bir karar olacaktır.

Vallahi hocam ben karşılaştım, kendi deneyimime göre de söyledim. YouTube üzerinden çözümlerine baktım hepsini denedim hiçbirisi sonuç vermedi. Okuma yazma hızlarım hatırladığım kadarıyla 150/120-130 civarı bir şey olması lazım. Açılması yavaş sürüyor ama yolda ilerlerken yüklenmeme gibi sorunlar oluşuyor. Sizde haklı olabilirsiniz ama ben HDD'den yaşandığını düşünüyorum.

Sonuç olarak SSD her türlü daha avantajlı. Tartışmaya gerek yok :)

Aynen ölye benimki de 150/120 civarı ama yine de yetmiyor. Harita yüklenmesi vs.

Geri
Yukarı