GTA 5 SSD'ye mi yoksa HDD'ye mi kurulmalı?

İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
Merhaba, şu anda SSD'siz bir bilgisayara GTA V yükeldim. Oyunu oynarken disk kullanımı %100'e çıkıyor ve otomatik olarak bilgisayar kendini yeniden başlatıyor.

Bilgisayara SSD takmayı düşünüyorum. SSD taktığımda GTA V'i oynayabilmek için SSD'ye yeniden mi yüklemem gerkiyor yoksa HDD dursa bile SSD'nin özelliklerini kullanabilir mi? (yükleme hızı vs.)

Şu an ki sistem:

GTX1050 2 GB.
i5-3570
12 GB RAM.
500 GB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, şu anda SSD'siz bir bilgisayara GTA V yükeldim. Oyunu oynarken disk kullanımı %100'e çıkıyor ve otomatik olarak bilgisayar kendini yeniden başlatıyor.

Bilgisayara SSD takmayı düşünüyorum. SSD taktığımda GTA V'i oynayabilmek için SSD'ye yeniden mi yüklemem gerkiyor yoksa HDD dursa bile SSD'nin özelliklerini kullanabilir mi? (yükleme hızı vs.)

Şu an ki sistem:

GTX1050 2 GB.
i5-3570
12 GB RAM.
500 GB HDD.
SSD'de oynamanız yararınıza olacaktır.

SSD kurman gerekiyor.

Böyle bir şey mümkün değildir.
Kim diyor mümkün değil diye? Steam'den indirdiysen diskler arasında oyun taşıyabiliyorsun. SSD mi HDD mi diyorsan minimum 7200RPM HDD olması gerek ki kaplamalarda sorun yaşama. Her ne olursa olsun SSD daha mantıklıdır.

Kim diyor mümkün değil diye? Steam'den indirdiysen diskler arasında oyun taşıyabiliyorsun. SSD mi HDD mi diyorsan minimum 7200RPM HDD olması gerek ki kaplamalarda sorun yaşama. Her ne olursa olsun SSD daha mantıklıdır.
Sen yazılanı anlamadın herhalde? Adam orada "Oyunu SSD'ye kurmadan SSD performansını alabilir miyim?" diyor. Düzgün okuyup düzgün yorum yazın.
gerekiyor yoksa HDD dursa bile SSD'nin özelliklerini kullanabilir mi? (yükleme hızı vs.)

Şu an ki sistem:

GTX1050 2 GB.
i5-3570
12 GB RAM.
500 GB HDD.

.

Ben anlatmak istediğimi gayet iyi anlatmışım. Sen anlamıyorsan ben ne yapabilirim? Eğer o yazılanı ilk başta yazılan ile bağdaştırıyorsan bu benim değil senin sorunun. Burada gelip boş boş atar yapma. Bide haklıymış gibi saldırmaya çalışıyor. Seninle çok güzel uğraşırdım ama dua et üslubumu bozmayacağım.

Kesinlikle SSD. PC yeniden başlatması disk kullanımı ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Sıcaklık değerlerinizi kontrol ediniz.

Sen yazılanı anlamadın herhalde? Adam orada "oyunu SSD'ye kurmadan SSD performansını alabilir miyim?" diyor. Düzgün okuyup düzgün yorum yazın.

HDD'niz sorunlu olduğu için farklı bir depolama birimine kurun, SSD alacağınız için SSD'ye. SSD olduğu için değil.

Bilgisayarımda sadece 500 HDD var ve 100 GB'lık C disk im var. C diskimde sadece Windows yüklü. D diskine sadece oyunları falan yüklüyorum. GTA V şu anda HDD'ye yüklü fakat oynayamıyorum dediğim gibi disk kullanımı %100'e çıkıyor ve bilgisayar otomatik olarak kapanıyor. Bir arkadaşımın önerisiyle HDD'ye özel bir program indirdim ve sonuçlar böyle. Anladığım şeyler değil bunlar lütfen yardımcı olurmusunuz.
Sanırım hem yeni bir ssd hemde yeni bir hdd almam gerkiyor.
Sanırım hem yeni bir SSD hem de yeni bir HDD almam gerkiyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-08-27 021236.png
    Ekran görüntüsü 2021-08-27 021236.png
    56,9 KB · Görüntüleme: 32

Yeni konular

Geri
Yukarı