GTA 6, 2024 yılında gelebilir

Kaldıracağını sanmıyorum hocam düşük ayarlarda kasa kasa oynatır gibi şimdi düşündümde yakın zamanda çıkan çoğu oyun minimum 16gb ram 3070 gibi kartlar istiyor gene steamde i5-**** gtx750 ti gibi saçma sapan gereksinimler yazarlar ama oyunda aşırı kasar oyunun çok çok yüksek kalitede olması bekleniyor.
Yok 3070 az oldu 4090 yaz sen ona.

Zaten o sızıntı olmasa Take- Two durduk yere yatırımcı toplantısında böyle açıklamalar yapmazdı diye düşünüyorum.

Millet neden online oyun yapıyor sanıyorsunuz hocam siz? Oyunları maliyeti arttığı için online ile para kazanma yoluna gidiyorlar. Bırakın Türkiye'yi yurt dışında bile 250 dolar gibi fiyatlara bu oyunu alan olmaz. Millet 70- 80 dolara bir tane Playstation kolu almamak için direnip kol bozulunca kendi tamir etmeye çalışıyor. Oyunlar 70 dolar oldu diye isyan çıktı. Hatta PC'de hâla daha oyunlar 70 dolara çıkamıyor. Bu oyun en fazla 100 dolar olur. Ki o bile çok fazla gelir insanlara.
Umarım öyle olur ne kadar az olursa bizde o kadar ucuza sahip olabiliriz. Kimse youtubeden videosunu izlemek istemez.

Yani ne kadar iyi olursa olsun bir serinin yeni oyunu için 11 yıl beklemek hoş olmadı. 30 saatte bitireceğin bir oyun.
30 saatte bitecek bir oyun yapacaklarını zannetmiyorum, bunu RDR2 ile kanıtladılar, detaylarında gömülürsen saatlerini harcayacağın bir oyun. GTA 6 gibi bir oyunun minimum 70 & 80 saatinin olacağını düşünüyorum yan görevler ile.

Ki oyuna ekleyecekleri diğer yan eğlence ögelerini saymazsak, daha yeni sırf sörf mekaniği için ekip kurulduğunu duydum.

GTA 5 güzel bir optimizasyon ile çıkacaktır, çıkmasa bile, berbat bir optimizasyon ile çıksa çıksa 3070, RX 6700XT, herhangi bir Intel 12. nesil ve AM4 son seri ile oynanabilir halde olacaktır bence.

Tahminim şu;

Minimum için
NVIDIA GeForce GTX 1660 & RX 590.
Intel 11. nesil & AM4 orta segment.
16 GB RAM.

Maksimum için.
RX 6700XT & 3070 Ti.
Intel 12. nesil & AM5 orta segment.
32 GB.

Bunlar da optimizasyon biraz tırt olursa yani.

Bu çok sıkıntı değil bence.

GTA 5'i baz alarak konuşmuş olabilir. GTA 5'i 5.5 saatte speedrun ile bitiren delileri baz alırsak biraz haklı gibi.

Yeni bir oyun için 2013 yılında çıkışını yapmış bir oyun üzerinden speedrun seçeneğini de ekleyip baz alamazsın dostum, saçmalığın daniskası olur bu. 🤣

Bu çok sıkıntı değil bence.
Maksimum kısmına 4000 serisi ve RX 7000 serisi gelebilir duruma göre.

Geri
Yukarı